Anasayfa / Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları, Tüketicilerin bankalar üzerinden kredi çekmek istediklerine araştırdıkları en önemli noktanın kredi faiz oranları üzerine olmaktadır. Çekilen kredi tutarı ile ödenecek kredi tutarı arasındaki farkın Everest dağı kadar olması, birçok kişinin kredi çekme kararını iptal ettirmelerine neden olmuştur. Osmanlı döneminde kurulan Ziraat Bankası, ülkemizdeki ilk banka özelliği bakımından milyonlarca kişi tarafından tercih ediliyor. Bu yazımız içerisinde Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 hakkında bilgiler vererek bankanın güncel faiz oranlarını dile getirmeye çalışacağız.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları

Son zamanlarda kredi çeken kişi sayısında azalma meydana gelmesinden dolayı birçok bankanın kredi faiz oranlarında düşürmeler meydana getirdiği görülmüştür. Bu bağlamda Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 yılı için güncelleştirilmiş olup daha ekonomik şartlar altında sunulmaya başlanmıştır. Önceden kredi faiz oranı vade sayısına göre değişkenlik gösterdiğini yüksek tutarda çekilen kredilere daha fazla faiz oranı uygulandığını görüyorduk. Artık bu durumun ortadan kalktığını ihtiyaç kredisi, konut kredisi, taşıt kredisi çeken kişilerin belirlenen sabit faiz oranı üzerinden ödemeler yaptığını söyleyebiliriz. İhtiyaç kredisi için 36 ay, taşıt kredisi için 48 ay, konut kredisi için ise en fazla 120 ay vade uygulanmaktadır. Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 yılı için şu şekildedir;

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları
Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları
  • İhtiyaç kredisi çekmek isteyen Ziraat Bankası müşterileri, maksimum 36 ay üzerinden kredi çekebilmektedir. Bu kredi türününü faiz oranı ise %2,35 olarak belirlenmiştir.
  • Taşıt kredisi çekmek isteyen Ziraat Bankası müşterileri, maksimum 48 ay üzerinden kredi çekebilmektedir. Bu kredi türününü faiz oranı ise %2,19 olarak belirlenmiştir.
  • Konut kredisi çekmek isteyen Ziraat Bankası müşterileri, maksimum 120 ay üzerinden kredi çekebilmektedir. Bu kredi türününü faiz oranı ise %0,98 olarak belirlenmiştir.

Yukarıda görülebileceği üzere en fazla kredi faiz oranı ihtiyaç kredisi içerisinde bulunmaktadır. Çekilebilecek kredi tutarının az olmasından dolayı %2,35 faiz oranının çok faza etkili olmayacağını belirtmek isteriz. Ziraat Bankası müşterileri, başta şubeler olmak üzere internet, mobil bankacılık ve SMS ile kredi başvurularını çok hızlı bir şekilde gerçekleştirebilirler. Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları 2019 yılı için yukarıda eklediğimiz liste içerisinde sizlere sunulmuştur. Diğer bankalar ile ilgili hazırladığımız içeriklere bakmadan kesinlikle kredi başvurusunda bulunmayınız. Aksi halde biraz fazla geri ödeme yapmak durumunda kalabilirsiniz.

Ziraat Bankası Kredi Faiz Oranları sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir