Anasayfa / Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları

Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları

Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları, SSK ve BAĞ-KUR borcu olanlara müjde artık Ziraat bankası bireysel emeklilik kredisi ile SSK ve BAĞ-KUR primlerinizi toplu olarak yatırıp emekli olabileceksiniz. 2018 yılı itibari ile Ziraat bankası ve Çalışma ve Sosyal  Güvenlik Bakanlığı tarafından karşılıklı olarak imzalanan antlaşmaya göre SSK prim borcu ve BAĞ-KUR prim borcu olan vatandaşlarımızın Ziraat emeklilik kredisi kullanarak emekli olabilecekler. Emekli olmak için bütün kriterleri tamamlamış ancak prim borcu olduğundan dolayı emekli olamayan vatandaşlarımız ziraat bankası emeklilik kredisini uygun faiz oranı ve koşullarla kullanarak emekli olabilecekler. 1 Mart 2018 tarihi ile uygulamaya geçen Ziraat bireysel  emeklilik kredisi antlaşmaya göre 48 ay vade seçeneği ile %1.28 faiz oranı ile bireysel emeklilik kredisikullanabilecekler. Ziraat emeklilik kredisi kapsamında SSK ve BAĞ-KUR prim borcu olan çiftçilerimizden iç bir ücret ve promosyon talep edilmeyecektir.

Ziraat Bireysel Emeklilik Kredisi Kullanım Koşulları

 • BAĞ-KUR kapsamında birikmiş prim borcu olanlar
 • SSK Kapsamında birikmiş borcu olanlar
 • Genel Sağlık sigortası borcu, durdurulan sürelerin ihyası
 • Birikmiş Prim borcu olanlar

Yukarı da yazmış olduğumuz koşulları sağladığınız takdirde ziraat bankası uygun faiz oranları ile ziraat bireysel emeklilik kredisi kullanabilir ve emekli olabilirsiniz.

Emekli Maaşlarını Ziraat Bankasından Alanlar İçin Avantajlar

 • Emekli maaşlarının tamamını ATM’den gün içinde alabilirler
 • 450 TL promosyon ücretinden faydalanabilirler
 • Maaş hesapları için hesap işletim ücreti ödemezler
 • Tüm ihtiyaç kredilerini uygun faiz oranları ile alabilirler.
Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları
Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Kredisi Faiz Oranları Ve Hesaplaması

Ziraat bankası bireysel emeklilik kredisi kullanarak emekli olan vatandaşlarımız için Ziraat bankası ihtiyaçkredilerinde uyun faiz oranları sunmaktadır. Başlıca faiz oranları şu şekildedir. Ziraat bankası ihtiyaç kredisi faiz oranı % 1.32’dir  ve vade süresi ise 48 ay olarak belirlenmiştir. Bu kapsamda Ziraat bankası konut kredisi kullanmak isteyen emeklilerimiz içinde Ziraat bankası konut kredisi faiz oranı 36 ay vade süresine %1.09 , 36 ila 120 ay vade süresine %1.12 faiz oranı uygulanmaktadır. Bunun dışında olarak Ziraat bankası konut kredisi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız yazımızı okuyabilirsiniz. Ziraat bankası ve tüm bankalar ihtiyaç kredisi , taşıt kredisi ve konut kredilerinde emeklilerde başlıca aradıkları şart 80 yaşının altında olmalarıdır. 80 yaş sınırı altında olan emekliler için Ziraat bankası gelir belgesiz ve kefilsiz  konut kredisi imkanı sunmaktadır. Ziraat bankası vermiş olduğu bu krediler için taksitlendirmeleri aylık veya 3 aylık olarak belirlemiştir.

Ziraat Bankası Bireysel Emeklilik Kredisi İçin Gerekli Belgeler

 • Nüfuz cüzdanı ve fotokopisi
 • Son döneme ait fatura belgeleri
 • İkametgah Belgesi
 • Gelir belgesi

Yukarı da vermiş olduğumuz belgeleri sağladığınız takdirde SSK ve BAĞ-KUR prim borçlarını ödemek için Ziraat bankası bireysel emeklilik kredisi alabilir ve emekli olma şansını yakalayabilirsiniz. Ayrıca Ziraat bankası bireysel emeklilik kredisi yanı sıra Ziraat bankası emekli kredisi hakkında detaylı bilgi almak istiyorsanız daha önce yazmış olduğumuz haberimizi okuyarak detaylı bilgi alabilirsiniz.

Ziraat Bireysel Emeklilik Başvuru Şartları sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir