Anasayfa / That Grand Theft Auto VI Skandalı

That Grand Theft Auto VI Skandalı

[adrotate banner=”2″]
That Grand Theft Auto VI Skandalı
That Grand Theft Auto VI Skandalı

That Grand Theft Auto VI Skandalı, Merhaba arkadaşlar birçok GTA Online oyuncusunun da merak ettiği bir haberle bugün sizlerleyim.

Bildiğiniz gibi geçtiğimiz günlerde birçok forumda ve GTA Online forumunda da piyasaya sürülen, asılsız birçok GTA VI yayınlanma tarihi veya GTA VI ön sipariş verme butonu tarzında resimler paylaşıldı. Birkaçının oldukça gerçekçi olması ama aynı zamanda birkaç tanesinin de bariz bir şekilde yalan haber olduğu belliydi. Fakat bu haber, küçük  bir kartopu şeklinde büyüyüp çığ oluşturdu. Neden böyle dediğimi ise Rockstar Games’ in resmi Twitter hesabı üzerinden yaptığı duyuru ile anlayacaksınız. İşin özü asparagas bir haberden ibaret tabi ki de.

Yukarı da vermiş olduğumuz linkte geçen diyalog ise şu şekilde; aynı bildirim mesajını oyun içinde alan bir oyuncu, kendi Twitter hesabı üzerinden Rockstar Games’ e  mesaj atıyor bu konu ile alakalı. Rockstar Games de  asılsız olduğunu modlardan dolayı resmi bir mesaj olmadığını ve durumun farkında olduğunu belirtiyor. GTA VI haberinden çok, açıkcası böyle büyük bir firmanın normal bir mesaja cevap vermesi beni şaşırttı. Genel de bildiğimiz üzere bunun için destek bölümü veya benzer bir kategori açıldığı için, şaşırdığımı söyleyebilirim.

[adrotate banner=”2″]

Haber gerçek olsaydı Rockstar Games bu haberi böyle küçük çaplı bir olayla duyurmaktan dolayı ilgi görmeyebilirdi aynı zamanda yakın zamanda çıkacak oyunun Red Dead Redemption 2, reklamlarının önüne geçmiş olup alacağı ilgiyi düşürebilirdi. Ayrıca Rockstar Games’ in çıkaracak olduğu  Red Dead Redemption 2, 26 Ekim 2018 tarihinde bizlerle bulaşacak. Ama kötü bir haber oyunu PS4 ve Xbox One için duyurmuş olması, PC kullanıcıları için üzücü bir haber olan bu duyuru, bizleri meraklandırmakta. Belki de sürpriz bir şekilde PC platformuna da bir süre sonra yayınlayabilirler. Yani resmi olarak PC platformuna yayınlanacak haberi verilmemiş olması ama bir grup programcının ise PC platformu için oyunu geliştirmesi, umudumuzu canlandırmakta.

Kısacası asparagas haber olan, GTA VI yayınlanma, ön sipariş vs. şeklinde olan duyuruların hepsi yalandan ibaret. Biz oyunseverler camiası olarak bu oyunları bekleyerek çürüyeceğiz. Hepinizi derinden etkileyecek şeyleri dile getirmek gerekirse ( Half Life 3, 2012 senesinden beri beklediğimiz Mount And Blade II: BannerlordGTA VI vs. ) şeklinde sayıp asla bitiremeyeceğimiz bir liste oluşturulmakta. Kim bilir belki de torunlarımıza nasip olacak bu oyunlar belki de hiç kimseye…

[adrotate banner=”2″]

Tabi ki de yakın zamanda yayınlayacağımız Rockstar Games’ in gururu olan ve yayınlanmasına az kalan oyunu Red Dead Redemption 2 yakın zamanda sizlerle paylaşacağız.

Sağlıcakla kalın…

 

That Grand Theft Auto VI Skandalı sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir