Anasayfa / SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar

SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar

SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar, Günümüzde değişen ihtiyaçlar sonucunda kredi kullanım oranı oldukça yüksek. Ancak kredi kullanmak isteyip de şubeye gitmeye zamanı olmayanlar kredi kullanmak için farklı yollar araştırabiliyorlar. SMS ile anında kredi veren bankalar ise son zamanlarda oldukça popüler. Bankadan bankaya değişiklik gösteriyor olsa da genelde SMS ile yapılan başvuru sonucunda gelen olumlu cevap bir ön onay niteliğinde olmaktadır. Kredi işlemlerinin tamamlanabilmesi için bankalar müşterilerine şubelerine davet edebilmektedir. Ancak kredi notunuz iyiyse ve daha önce çalışmış olduğunuz bir bankaya başvuruda bulunmuşsanız SMS ile anında kredi kullanma şansınız olabilir. Siciliniz ve kredi notunuz iyiyse ve bankanızda böyle bir hizmet veriyorsa bu hizmetten faydalanabilirsiniz. SMS ile anında kredi veren bankalar diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi bu kredi çeşidinde de müşterilerinin kredi notunu ve sicilini sorgulamaktadır. Nitekim SMS ile kredi başvurusu yapılırken banka tarafından belirlenen bir numaraya çekilmek istenen kredinin miktarı ve müşterinin T.C. kimlik numarası gönderilmesi gerekmektedir. Bu sayede de bankalar kredi başvurusunda bulunan kişinin sicilini ve kredi notunu sorgulamaktadır. Ancak hali hazırda müşterisi olduğunuz ve sizi tanıyan bir bankaya başvuru yaptığınızda verileriniz zaten bankanın elinde olduğu için cevap daha hızlı verilebilmektedir.

SMS ile Nasıl Kredi Başvurusunda Bulunulur?

Her bankanın sistemi farklı olsa da genellikle kredi çekmek isteyen kişinin T.C. kimlik numarası ve kullanmak istediği kredi tutarını banka tarafından belirlenen bir numaraya kısa mesaj olarak göndermesi gerekiyor. Bunun sonucunda banka tarafından müşterinin sicili ve kredi notu inceleniyor. Sonuç çıktığında ise müşteriye yine kısa mesaj yoluyla ya da müşteri hizmetlerinden gelen telefon yoluyla bilgi veriliyor. Bazı durumlarda ret ya da ön onay cevabı verilebiliyor. Eğer SMS ile anında kredi veren bankalar arasından bir tanesinin müşterisiyseniz krediniz hemen onaylanıp hesabınıza da yatabiliyor. İşte bu bankalardan birkaç tanesi ve SMS kredi servisi numaraları:

  • Garanti Bankası: SMS ile kredi hizmeti numarası 3390’dır.
  • Denizbank: Banka tarafından belirlenen hizmet numarası 3280’dir.
  • QNB Finansbank: SMS ile kredi başvurusu yapmak için 5030’a mesaj atmak gerekmektedir.
  • Yapıkredi: SMS ile kredi servisi için numara 4411’dir.
  • Akbank: SMS ile kredi numarası 4425’tir.
  • Odeabank: 8444 numarasına kısa mesaj atılarak kredi başvurusunda bulunulabilir.
SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar
SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar

Yukarıda belirtilen bankalara ya da SMS ile kredi hizmetini sunan başka bir bankaya SMS ile kredi başvurusu yapmak mümkündür. Bankalar ilerleyen zaman içinde insanların ihtiyaçlarına cevap verebilmek için rekabet halindedirler. Bunun sonucu olarak da kredi ve kredi kartı gibi hizmetleri müşterilere daha hızlı ve daha kolay sunmanın yollarını bulmuşlardır. İnternet şubeleri ve SMS yolları buna en güzel örneklerdir. Bu durumun sonucu olarak da SMS ile anında kredi veren bankalar yaygınlık kazanmıştır. Ancak kredi başvurusu yapmanın bu kadar kolay olması bazı insanların kredi alıp alamayacağını görmek için sürekli kredi başvurusu yapmaları ve bu krediyi kullanmamaları ile sonuçlanmaktadır. Bu şekilde sürekli kredi başvurusu yapıp kullanmamak kredi notunun düşmesine sebep olabilir. Bu yüzden boş yere devamlı olarak kredi başvurusunda bulunmamak gerekmektedir.

SMS ile anında kredi veren bankalar bu hizmetle 15 bin ile 25 bin TL arasında kredileri müşterilerine sunuyor. Bankaların bu hizmetle verdikleri kredi miktarları ve faiz oranları değişiklik gösterebiliyor. Bu nedenle kredi çekilmesi düşünülen banka hakkında detaylı bilgi edinmekte fayda var. Bu hizmet sayesinde şubeye gitmeye vakti olmayanlar veya hafta sonu ve tatil günlerinde acil nakde ihtiyacı olanlar kredi başvurusunda bulunabiliyor.

SMS İle Anında Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir