Anasayfa / Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar, Son zamanlarda bankalar ile çalışmak oldukça zorlaştı, Bu yüzden kredi siciliniz temiz olması gerekiyor yani (KKB) kredini notunuzun yüksek olması gerekiyor. Ancak bunların dışında olarak sicili bozuk olana kredi veren bankalar ve kredi notu düşük olana kredi veren bankalar da bulunmaktadır. Anlayacağınız siciliniz bozuk yada kredi notunuz düşükse hiç endişelenmenize gerek yok bu yazımızda sizlere sicili bozuk olana kredi veren bankalar hakkında detaylı bilgi verdik. Yazımızın tamamını dikkatlice okuyarak hangi bankalardan kredi alabilirsiniz öğrenebilirsiniz.

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

Hangileri biz bunları sizler için editörlerimiz tarafından detaylı bisey şekilde araştırdık ve sitemizden faydalanabilmeniz için yayınlıyoruz. Önceki hayatında bankalarla sorun yaşamış kredi çekememiş ve hiç bir şekilde kredi kartı sonuçlanması olumlu değerlendirilmemiş kişiler alabilir mi ? Şimdi okuyacağınız yazımızda bu konu ile ilgili detaylı bilgi alacaksınız. Kara listede olan kişilerin en çok sordukları sorular basında şu gelmekte sicilim bozuk kredi çekebilir miyim ? işte tamda bu soruların cevabını alabilmeniz için biz sizin için bu konuyu araştırıp analiz ettik ve bu konu ile ilgili en önemli noktalar olarak araştırma sonucunda şunları öğrendik

1. Daha önce kredi kartı kullanıp borcunuzu zamanında ödemediginiz takdirde

2. Kredi çekip taksitini ödemediğinizde veya taksiti geç ödediğiniz de

3. Daha önceden faturalı hat kullandıysanız veya halen kullanıp faturanızı zamanında ödemiyorsanız veya hiç ödemiyorsanız

4. Öğrencilik yıllarında aldığınız öğrenim kredisini ödemediyseniz

Bunların sonucundan sicilinizin çok parlak olmama ihtimali var veya Kara listeye alınmış olabilirsiniz.

Ayrıca birde kırmızı çizgi çekilme olayı var bu konu hakkında da sizlere maddeler halinde sıralayıp  bilgi verelim. Kırmızı kalem yeme olayı da aynı şekil sicili bozuk anlamına gelmektedir. Yani buradan anlayacağınız sicili bozuk olana kredi veren bankalar aynı zaman da kırmızı kalem yiyene de kredi verebilir.

1. Daha önceden icralık olmuşsanız

2. Her hangi bir banka ile avukatlık durumunuz olmuşsanız

kırmızı veya kara listeye alınmış olabilirsiniz.

Şimdi gelelim konu ile ilgili yaptığımız araştırma sonucu sizler için kredi veren bankaları sıralamaya sicili bozuk olanlara kredi veren bankaları sıralayacak olursak aşağıdaki gibidir.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar
Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar

Sicili Bozuk Olana Kredi Veren Bankalar

1. AKTİF BANK 

Kredi sicilinizin bozuk olmasını veya kredi notu düşük olması bu banka için önemli değil bunu kendinize dert etmeyin. Aktifbank kredi başvurusunda bulunun anında size en yakın PTT şubelerinizden gidip paranızı alabilirsiniz. Ayrıca bu konu ile ilgili şunları söylemekte fayda görüyorum diğer bankaların kredi oranları 1.20 ila 1.60 arasında değişirken aktifbankda kredi faiz oranları %2.29 civarında seyretmektedir. Yani diger bankalara göre faiz oranı oldukça yüksektir. Peki nasıl başvuru yapabilirim? Çok kolay aktifbank internet sitesine girip tek yapmanız gereken sitede bulunan kredi başvuru formunu doldurmanız yeterli. Kredi başvurunuz onaylandığı takdirde paranızı PTT şubelerinden veya PTT ATM’lerinden anında çekebilirsiniz. Kredi taksitlerinide aynı şekilde PTT şube ve ATM ‘lerinden yatırabilirsiniz. Sicili bozuk olana kredi veren bankalar haricinde başka hangi türlü kredi çekebilirsiniz bunu detaylı olarak yazımızın altında bulabilirsiniz. Sicili bozuk vatandaşların kredi kullanmak için başka bi seçenekleri daha var buda kefil yoluyla kredi kullanmaktır. Bankalar ticari işletmeler oldukları için verdikleri paraları geri alabilmek için kendilerini garanti altına almaları gerekir. Bu yüzden kredi konusunda hassas ve dikkatli davranıyorlar. Ama kefil gösterdiğiniz takdirde kredi kullandirabiliyorlar. Tabi ki gösterdiğiniz kedilerde de bazı konularada dikkat ediyorlar ki onları şöyle sıralayabiliriz

Kefiller ;

1. Kamu  kuruluşlarında memur statüsünde çalışır durumda olmaları

2. Ticaret odasına kayıtlı iş yeri sahipleri ve ticari kişiler

3. Bağ-kur üyeliği olan kişiler

4. Bankalarda çalışan işçi veya memur kişiler.

Olmak üzere 4 farklı özellikte olmaları gerekiyor. Tabi bunların dışında bankalar kefiller de başka özelliklerde arayabilir. Örneğin kefil olacak kişinin kredi notunun yüksek olması gerekiyor. Kefil kişi daha önce bankalarla ilgili ödeme problemi yaşamışsa eğer kefil olma durumu yok sayılır ve kefil kişi olarak gösterilmez. Kefil göstererek nasıl kredi başvurunda bulunacağınızı düşünüyorsanız kredi kullanacağınız bankanın şube veya müşteri hizmetlerinden bilgi alabilirsiniz.

Sicil Bozukluğu ve Kara Listenin Giderilmesi

Kara listede olan kişi daha önce bankalardan almış olduğu ihtiyaç kredisi veya konut kredisini ödememiş veya geciktirmesi halinda icralık veya avukatlık olduğu için bankalar tarafından Türkiye Cumhuriyeti Merkez Bankası veya Klv tarafından belirlenen kara listeye eklenir ve kredi alma olasılığı düşürür yada hiç kredi alamamasına sebep olur

Peki kara listeden nasıl çıkabilirim? Bu soru kara listeye düşen kişilerin başlıca sordukları sorular basında gelir. Bu sorunun cevabı ise kişi bankalara olan borcunu düzenli şekilde öder bitirse 5 yıl içerisinde Merkez Bankasının ve KKB’nin aldığı kara listeden çıkarılır. Kredi kullanmanın başka bir yoluda aşağıda ki paragrafta açıklanıyor.

Bozuk Sicile İpotekli Kredi Başvurusu

Sicili bozuk kişiler eğer kredi kullanmak istiyorsa ve üzerin e kayıtlı taşınmaz mali varsa bunları ipotek ettirip kredi kullanabilirler. 

Bu sayede bankalarda tarafından kredi kullanmak kolaylaşacaktır. Bankalardan kullanacağınız kredilerde evinizi tarlanızı veya iş yerinizi teminat olarak gösterip kredi kullanabilirsiniz. Ama bu konuda önemli olan nokta borcunuzu ödemediğiniz takdirde ipotek olarak gösterdiğimiz mal varlığıniza banka haciz koyacaktır.

Banka sizin göstermiş olduğunuz teminatın cekebileceginiz paraya denk gelip gelmeyeceğini araştıracaktır. Yapılan bu araştırma sonucu teminat yeterliyse eğer kredi sicil puanınız düşük olma bile bankadan istediğiniz miktardaki krediyi alabileceksiniz. Ayrıca başka bir bankaya borcunuz var ama kapatamıyorsunuz bununla ilgili olarak da yazmış olduğumuz.

Sicili Bozuk Olanlara Kredi Ve Kredi Kartı Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir