Anasayfa / PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları, PTT emekli kredisi sayesinde pek çok emekli diledikleri kredi imkanlarından faydalanmaktadır. Kredi detaylarını yazımızda bulabilirsiniz. Bu yazımızda emekli vatandaşlar için hazırlanan PTT emekli kredisi hizmetini inceleyeceğiz. PTT bankacılık hizmetlerini de devreye sokarak işlem hacmini daha da arttırmıştır. Bazı emekliler maaşlarını PTT üzerinden almaya devam ederken bazıları farklı bankaları tercih etmektedir. Bununla beraber bazı özel bankalarda PTT üzerinden maaşını alan emeklilere özel krediler vermektedir. Sizlere kredi türlerinden bahsedeceğiz.

PTT emekli kredi yaş sınırı en çok merak edilen konulardan bir tanesidir. PTT kredisinden faydalanmak isterseniz 83 yaşını doldurmamanız gerekir. 84 yaşından gün alan kişiler bu krediden faydalanamamaktadır. Bunun anlamı 80 yaşında bulunan bir kişi kredi çekmek isterse kredi ödeme zamanı 83 yaşına göre ayarlanmaktadır. Emekli kredisi süresi 48 ay olarak hesaplanmıştır. Yaşa göre farklı vade hesapları yer almaktadır. PTT aracılığı ile emeklilik kredisi çekmeyi düşünen mutlaka PTT şubelerine bizzat başvuru yaparak gerekli formaları doldurmaları gerekir. Herhangi bir bilgi beyan etmeden kolayca kredi talebinde bulunabilirsiniz. İstediğiniz kredi miktarını ve bilgilerinizi form kâğıdında belirtebilir ve şartlar sağlanması durumunda kredi verilmektedir. PTT emekliye kredi şartları içerisinde en önemli konu yaş faktörüdür.

PTT ile Anlaşmalı Olarak Emeklilik Kredisi Veren Bankalar Hangileridir?

PTT düşük oranlı faiz hizmetiyle kredi vermesinden dolayı kredi konusunda insanların ilgisini çekmektedir. Kredi imkanından yararlanmak isteyen kişi emekli olduğu zaman son derece düşük faiz üzerinden kredi alabilmektedir. PTT emekli kredisi üzerinden anlaşmalı bankalar aracılığı ile PTT emekli kredisi başvurusu yapabilirsiniz.

PTT Aktif Bank Emekli Kredisi

Bu kredi hizmeti PTT üzerinden emekli maaşlarını alan kişilere verilmektedir. Aktif bank bu hizmeti üzerinden kefilsiz, belgesiz ve masrafsız kredi sunabilmektedir. Aktif Bank’ın size sunmuş olduğu 50.000 TL anında nakit hizmeti için hemen başvuru yapabilirsiniz. Banka %1,89 faiz ve 3-48 ay vade aralığında kredi vermektedir. Bu krediyi kullanmak için iki şart yer almaktadır. Bu şartlar krediyi kullanan kişinin 80 yaşını geçmemesi ve emekli maaşını PTT üzerinden almasıdır.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları
PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları

FibaBanka PTT Kredi Başvurusu

FibaBanka PTT emeklilerine ve müşterilerine kredi imkanı sunmaktadır. 10.000 TL ile 30.000 TL aralıklarında değişim gösteren nakit talepleri konusunda bankaya başvuru yapabilirsiniz.

ING Bank PTT Kredisi Başvurusu

PTT aracılığı ile emekli maaşınızı çekiyorsanız ING banktan %1,84 faiz oranlarında 10.00 0 TL’ye kadar kredi kullanmak imkanını elde edebilirsiniz. PTT kredi başvuru formu ile kolayca kredi talebinde bulunabilirsiniz.

Burgan Bank PTT Kredisi Başvurusu

Burgan bank üzerinden de kredi talebinde bulunabilirsiniz. Bu banka da 3.000 – 50.000 TL aralıklarında 48 ay vade seçeneği sunuyor.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu Şartları

PTT emekli kredisi başvurusu nasıl yapılır? Başvuru sahibi olarak PTT şubelerine gitmeniz gerekir. Kredi alımının bizzat başvuru sahibi tarafından yapılması en önemli konudur. Başvuru gerçekleştirirken almak istediğiniz kredi oranlarını doğru bir şekilde belirtmelisiniz. Başvuru formuna kişiler bilgilerinizi okunur şekilde yazmalısınız. Form içerisinde kimlik bilgileriniz ile alakalı detaylar bulunmaktadır. Bu bilgileri yazmalı ve teslim etmelisiniz. Kredi çekeceğiniz tutarı ve ödeme vadenizi doğru şekilde planlamanız durumunda avantajlı bir ödeme planına sahip olabilirsiniz. Bununla beraber bankaların PTT emeklilerine verdiği düşük faizli kredi kampanyalarını incelemenizi sizlere tavsiye ediyoruz. Bazı bankalar belli zamanlar içerisinde emeklilere faizsiz kredi ya da çok düşük faizli kredi seçenekleri vermektedir. Sizde bu kampanyalardan faydalanmak için bankaların PTT emeklilerine kredi fırsatlarını inceleyebilirsiniz.

PTT Emekli Kredisi Başvurusu ve Şartları sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir