Anasayfa / KYK Yurt İnternetini Hızlandırma

KYK Yurt İnternetini Hızlandırma

[adrotate banner=”2″]
KYK Yurt İnternetini Hızlandırma
KYK Yurt İnternetini Hızlandırma

KYK Yurt İnternetini Hızlandırma, KYK (Yüksek Öğrenim Kredi ve Yurtlar Kurumu) kurumunda verilen ücretsiz internetin yavaşlığından şikayet ediyorsanız ve kendi internetinizi hızlandırmak istiyorsanız yapmanız gerekenler için yazımızın devamını okumaya devam edeniz.

KYK yurtlarının en büyük problemlerinden biri hiç kuşkusuzu bir internete çok fazla öğrencinin bağlanması ile oluşan internette ki kopukluklar. Bu
kopukluklar ve hatta kasmalar nedeniyle neredeyse Whatsapp üzerinde mesaj alıp göndermek bile imkansız duruma gelebiliyor zaman zaman.

Ancak bu durumu düzeltmek ve size gelen interneti arttırmanın bazı yolları mevcut. Bu yolları uygulayarak sizler de devlet yurtlarında yaşanan internet
sorunundan kurtulabilir, diğer kişilere oranla daha hızlı bir internetin keyfini sürebilirsiniz.

Öncelikle KYK yurtlarında bulunan mevcut internetin nasıl dağıtıldığından biraz bahsedelim. Yurdunuzda internet bir alandan gelir. Bu internet merkezden Switch dediğimiz çoklu dağıtıcılara oradan da kullanıcılara veya modemlere sonra kullanıcılara ulaşır.

[adrotate banner=”2″]

Bu durumdan dolayı internet alımında yavaşlamalar oralardan başlar. İnternetin size gelene kadar ki arada kullanılan cihazlar internetin yavaşlamasına sebebiyet verir. Ve eğer ki bir katta birden fazla kişi internete bağlanıyorsa internet daha fazla kullanılamaz bir durum olur ve adeta o internet bir eziyete dönüşür.

Sizlerin burada yapmanız gereken durum bu Switch’lerin nerelerde olduğunu tespit etmek ve o Switch’e ne kadar öğrencinin bağlandığını ölçmek. Bir alana bağlanan birden fazla öğrenci olduğunu anladığınızda farklı bir ağa bağlanarak bu sorunu azaltabilirsiniz.

Detaylı açıklamak gerekirse kendi zamanından örnek verebilirim. Odam üçüncü kattaydı ve bizim katta ki kişiler internete o kadar çok bağımlılardı ki 7/24 takılıyorlardı. Onların geldiği ve bağlandığı zamanlarda 4. veta 2. kata bağlanıyordum. Bu sayede internetim eskisinden de hızlı oluyordu. Bu durumu sizler de araştırarak en hızlı internet ağına sahip alanlara bağlanabilirsiniz.

Bir diğer çözüm yolu da ağda sürekli aktif konumda olmaktır. Bunu yapmak için sürekli ping atabilirsiniz. Ping atmak için Başlat > Çalıştır alanına girin ve buraya ping bilgili.site -t yazın ve enter tuşuna basın. Bu işlemi arada yaparak ağda hep kalarak diğer kullanıcıların internet üzerinde ikinci plana atılmasını sağlayabilir ve az da olsa diğerlerinden daha iyi bir internet hızına sahip olabilirsiniz.

[adrotate banner=”2″]

 

KYK Yurt İnternetini Hızlandırma sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir