Anasayfa / Kredi Kartı Limiti

Kredi Kartı Limiti

[adrotate banner=”2″]

Yurt içi ve yurt dışı harcamaları ile nakit çekim işlemlerinde kart içerisinde bulunan nakite kredi kartı limiti denilir ve bu limit kredi kartı başvurusunda bulunan kişilerin kredi notuna ve gelir durumuna göre belirlenir. Yasal düzenlemeler dikkate alınarak kredi kartı sahiplerinin kredi kartı limitleri belirlenir.

Bu limitin belirlenmesinde en önemli unsur kişilerin gelir durumu olarak karşımıza çıkıyor. Kredi kartınızı henüz almış iseniz kredi kartınızın limiti aylık gelirinizin 2 katı şeklinde beölirlenirken sonra ki yıllarda da aylık gelirinizin 4 katı olacak şekilde yükseltilebilir. Ancak kredi kartının limitinin yükselmesinde kredi kartı borcuna sadık olunması da önemli rol oynar.

Standart Ve Acil Limit

Standart kredi kartı limiti hem yurt içi hem de yurt dışı alışverişler ile nakit harcamalarınızda kullanabileceğiniz kredi kartı limiti olarak karşımıza çıkar. Ancak acil limit daha farklı bir fonksiyon içerir. Hastanelerde, otomatik ödeme talimatlarında, SGK prim ödemelerinde kullanılabilecek olan limittir.

[adrotate banner=”2″]

Acil limitin hesaplanması ise şöyledir: Ek limit ile standart limitin toplamından oluşmasıdır. Ek limit bankalar tarafından yapılan değerlendirilmeler neticesinde hangi kart sahiplerine verileceği şeklinde sonuçlandırılır. Kredi kartı limit ne kadar olmalı diyorsanız bu durumu bankanız ile görüşebilir ve bankanın tarafınıza en fazla ne kadar limit verebileceği üzerine bilgilendirme alabilirsiniz.

Periyodik Limit Arttırımı Nedir

Kredi kartı limitlerinin düzenli olarak değerlendirilmesi sonucunda periyodik limit arttırımı nedir bu noktada ortaya çıkar. Limitin artırılmasına ilişkin talep 15 gün önceden değerlendirilip tarafınıza bankadan bilgi sunulur.

Eğer başka bir talimatınız yok ise bu konu uygulanmaya gider. Periyodik limit arttırımı talimatı vermiş iseniz bankanın bilgilendirilmesi doğrultusunda sizden onay alınır ve arttırım limitini onayladığınızda banka kredi kartınızın limitini periyodik limit doğrultusunda arttırır.

 

Kredi Kartı Limiti sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir