Anasayfa / Kredi Kartı Başvurusu Sonucu

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu, bankalar belirli bir zaman dilimi ön görse de günümüzde çok daha pratik bir şekilde dakikalar içinde sonucun öğrenilmesi mümkün olmaktadır.

Herhangi bir bankaya kredi kartı başvurusu yapan bir insan, kredi notu yüksek ya da risksizse birkaç dakika içinde cep telefonuna gelen SMS ile başvuru sonucunu öğreniyor. Kredi kartı başvurusu yapıldıktan sonra kabul edilmesi durumunda, kredi kartı adresinize ya da banka şubesine gönderiliyor.

Bulunduğunuz ilçedeki en yakın banka şubesi kredi kartınızın iletileceği adrestir. Ancak birçok banka iş yeri ya da ev adresine kurye ile teslimat yapıyor.

Kredi Kartı Başvuru Sonucu Nasıl Öğrenilir?

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu
Kredi Kartı Başvurusu Sonucu

Kredi kartı başvurusu sonucu internet bankacılığından size başvuru sırasında verilen referans numarasıyla sorgulanabilmektedir. Ancak bir diğer yol, telefon bankacılığını kullanarak kredi kartı başvuru sonucunuzu öğrenmektir.

Bunun için öncelikle başvuruda bulunduğunuz sırada kullandığınız cep telefonu numarasına ihtiyacınız olacaktır. Bazı bankalar başvurunuzun değerledirme aşamasında olduğunu ya da reddedildiğini söyleyebilir. Yine bankaya göre değişen şekilde başvurunun neden kabul edilmediği konusunda da bilgi edinebilirsiniz. Bunun için genelde kredi notu düşük olanlar ya da kredi limitlerinin sonunda olanlar yeni bir kredi kartı için uygun olmayabilir.

Kredi Başvurusu Nasıl Onaylanır?

Kredi kartı başvuru sonucu olumlu olan kişiler, genelde kredi notu yüksek olan kişilerdir. Bu kişiler başvuru sonrası cep telefonlarına gelen SMS’lerle sonucu hemen öğrenebilir.

Kredi kartı başvurusu sonrasında ortalama 2 hafta içinde adresinize teslim olacak olan kredi kartınızı aldıktan sonra, kart şifresini alarak kullanmaya başlayabilirsiniz. Kartınızı kullanmanız sonrasında şifreniz yüklenecek, tüm işlemlerde şifrenizle alışveriş yapabilirsiniz. Başvurunuz reddedildiyse, kredili ürünlerinizin zamanında ödenmesini sağlayarak kredi notunuzu yükseltebilirsiniz.

Ayrıca “Konut Kredisi Akbank” yazımızıda okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Başvurusu Sonucu sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir