Anasayfa / Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme

[adrotate banner=”2″]
Kredi Kartı Asgari Ödeme
Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme yapan kişiler genellikle ortada bir sorun olmadığını düşünüp kendilerini rahat hissetmektedirler. Ancak bu durum sanıldığı kadar normal bir durum değildir ve insanların aslında asgari ödemeler ile sadece sorunlarını ertelediklerini bilmeleri gerekmektedir. Asgari ödeme demek toplam borcun bir kısmının ödenmesi ve kalan borcun faizsiz bir şekilde bir daha ki aya devir etmesi demektir. Günümüzde birçok bilinçsiz kredi kartı kullanıcısı bu konuda gerekli bilgilere sahip olmadıkları için çoğu zaman sadece asgari miktarları ödeyip ayı geçiştirmektedirler. Ancak uzmanlar bu şekilde yapan kişilerin borçlarının azalması yerine daha da artması anlamına gelmektedir. Bu sebeple eğer imkânlar el veriyorsa mutlaka toplam borcun tamamı ödenmeli ve asgari ödeme alışkanlığı tamamen terk edilmelidir.

[adrotate banner=”2″]

Kredi Kartlarında Asgari Ödeme

Kart ekstrelerini kontrol eden kişiler genellikle toplam borç ile birlikte bir de asgari ödeme diye bir seçenek görmektedirler. Bu seçeneğin yanındaki rakam düşük olduğu için genellikle insanların ilgisini çekmekte ve birçok kişi bu seçeneği değerlendirip o ayı sorunsuz bir şekilde geçirmek istemektedirler. Ancak asgari ödemelerin iki konuda zarar bulunmaktadır. Bunlardan biri kalan borcun iptal olmaması ve olduğu gibi bir dahaki ayın borcuna eklenmesi diğeri ise o kişilerin bankalardaki sicil değerlerinin düşmesidir.

Bilindiği gibi uzun zamandan bu yana tüm banka kullanıcıları ortak bir kredi puanına sahiptirler ve bankalar ile olan tüm ilişkileri bu puanları etkilemektedir. Asgari ödemeler de bu puan düşmesine neden olacağı için dikkatli olmak ve mutlaka tüm ödemeleri zamanında tam olarak yapmak gerekmektedir. Kredi kartının asgari ödemelerini yapmak konusunda her zaman hassas olmak ve doğru seçimler yapmak için bu konu hakkında araştırma yapmak çok önemlidir.

 

Kredi Kartı Asgari Ödeme sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir