Anasayfa / Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme, Kredi kartı kullanıcılarının genellikle uyguladığı ancak göründüğü kadar da masum olmadığı kredi kartı asgari ödeme diğer bir açıdan da bankaların en çok sevdiği müşterileri kredi kartlarının asgarisini ödeyenlerdir. Bankaların uyguladıkları faizlere bakıldığında en yüksek faizler dönem sonu borçları olarak gündeme çıkar ki bu da kredi kartı asgari ödemelerinde mevcuttur.

Asgari ödemeler kredi kartlarının dönem borcu olarak son ödeme tarihine kadar ödenmesi gereken borçtur. Kredi kartı kullanıcıları son ödeme tarihine kadar bu borcu ödemekle yükümlü olup bu durum kanunen yasaldır. Bu ödemenin son ödeme tarihine kadar gerçekleştirilmesi gerekir. Aksi halde banka tarafından aranarak ödenmemiş kredi kartınızın asgarisinin kredi notunuzu kötü etkileyeceği beyanında bulunulur.

Kredi Kartı Asgari Ödeme
Kredi Kartı Asgari Ödeme

Kredi Kartı Asgari Ödeme Oranı Nedir

Kredi kartı borçlarının asgari ödeme tutarı kredi kartlarının ödenmesi gereken borçlarının en düşük tutarı olarak belirtilir ki bu tutarın son ödeme gününe kadar ödenmesi gerekir. Kredi kartı limitleri kredi kartı asgari ödeme oranları üzerinde değişiklik gösterilmesinde rol oynar. Kredi kartı asgari ödeme oranı nedir bu doğrultuda merak edilir.

Kredi kartının limitinin artması ödeme tutarının da limitini artırmaktadır. Hesaplamanın ise kredi kartı borcunun üzerinden yapılması gerekir. Hesaplamada limiti dikkate almamalısınız. Örnek olarak kredi kartı asgari oranları kredi kartı limitlerine göre ortalama olarak şöyledir: 15.000 TL’ye % 30, 15.000 ie 20.000 TL arası % 35 olmaktadır.

Kredi Kartı Sadece Asgari Ödeme

Kredi kartı borcunun hiç ödenmemesi halinde gecikme faizi kredi kartı sadece asgari ödeme neticesinde ise akdi faiz uygulaması yapılmaktadır. TCMB bu oranları üç ayda bir yeniler. Akdi faiz gecikme faizine göre daha düşük bşr oran içerir. Her ay yalnızca asgari borcun ödenmesi ise borcun her ay katlanmasına neden olur.

Ayrıca “Konut Kredisi Halkbank” yazımızıda okuyabilirsiniz.

Kredi Kartı Asgari Ödeme sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir