Anasayfa / Kredi Kartı Aidatı

Kredi Kartı Aidatı

Kredi Kartı Aidatı, Birçok banka müşterisi kendilerinden kesilmekte olan kredi kartı aidatı konusunda sıkıntı yaşamaktadır. Özellikle yılın belli dönemlerinde yaptıkları bu kesintiler hakkında sürekli olarak şikâyetler alan bankalar çoğu zaman insanların taleplerini olumsuz karşılamaktadırlar. Ancak devletin yetkili kurumları her geçen gün artmakta olan bu şikâyetleri görmezden gelmeyip her bankaya aidatı olmayan bir kredi kartı seçeneği sunma zorunluluğu getirdi. Bu duruma çok sevinen insanlar başvurularını yaparak bu kartı temin edebilmekte ve hemen kullanmaya başlayabilmektedirler. Kartların kategorilerin ve özelliklerine göre değişebilmekte olan bu aidat oranları günümüze 70 ile 100 tl arasında olabilmektedir. Her banka bazı özel durumlar haricinde kredi kartlarından rutin olarak aidat almaktadırlar. Genellikle aralık ayında alınan bu aidatlar kart ekstrelerine yansıtılmaktadır.

Kredi Kartında Aidat Ödemek Zorunlu mu?

Kimi zaman maaş müşterilerine veya yüklü miktarda kredi çeken müşterilerine aidatsız kredi kartıkullanma ayrıcalığı sağlayabilen bankalar özellikle bu hizmetleri ile daha çok müşteri çekebileceklerini de bilmektedir. Artık insanların %90’ının kullanmakta olduğu kredi kartları ile her sene milyarlarca liralık alışveriş yapılmaktadır. Bu kartların en önemli özellikle insanları nakit taşıma zorunluluğundan kurtarması ve aynı zamanda birçok alışverişte taksit veya ek puan gibi avantajlar sunabilmesidir. Bu sebeple bu kartlara olan ilgi her geçen gün hızla artmaktadır.

Kredi Kartı Aidatı
Kredi Kartı Aidatı

Özellikle son dönemlerde kullanıma sunulmuş olan aidatsız kredi kartlarında talep patlaması olduğunu belirten banka yetkilileri bu konuda gelen taleplere yetişmek için özellikle kart basım matbaalarının yoğun bir şekilde çalıştıklarını belirtmektedirler. Alınan aidatların haksız olduğunu düşünen birçok kişi tüketici koruma mahkemelerine başvurup geçmiş dönemlerde alınan tüm aidatlarını geri istemekte ve bu dalga hızla yayılmaktadır. Bu da bankaların aldıkları kredi kartı aidatlarında daha dikkatli davranmalarına neden olmaktadır.

Kredi Kartı Aidatı sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir