Anasayfa / Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri

Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri

[adrotate banner=”2″]
Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri
Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri

Kadınlarda yumurtlamanın belirtileri kadından kadına değişir. Bazı kadınların yumurtlama belirtileri bile yaşamaması muhtemeldir. Ayrıca, ovülasyon zamanı her kadın için farklıdır. Bazı kadınlar her ay kendi döngülerinin aynı gününde saat işçiliği yaparlar ve diğer kadınlar her ay değişen günlerde yumurtlayabilirler.

Yumurtlama meydana geldiğinde zaman penceresini daraltmak, yumurtlama belirtilerinizi tanımlamak ve izlemek için ilk adımdır. Bir sonraki adımınız, ovülasyon yaptığınızı gösteren işaretlere dikkat etmektir.

Gebe kalmak yumurtlamaya bağlıdır, bu nedenle yumurtlamaya ve nasıl çalıştığına aşina olduğunuzdan emin olmanız önemlidir. Yumurtlamayı, belirtilerini ve nasıl hamile kaldığını öğrenmek için şimdi zaman ayırın.

Gebe kalmaya çalışmak zor olabilir ve birçok çift hamile kalmak için en hızlı ve en kolay yolu arıyor. Hamile kalmaya çalışıyorsanız, Amerikan Hamilelik Derneği Başkanı, hamile kalmaya çalışanlara yardımcı olmak için hamile kalmaya yönelik Temel Rehber kitabını yazdı. Kitap, gebe kalma şanslarını en üst düzeye çıkarmak için her bir çiftin bilmesi gerekeni paylaşıyor.

[adrotate banner=”2″]

Çoğu Kadında Ortaya Çıkan Ortak İşaretler

Yine, ovülasyon semptomlarının kadınlardan kadına, bazı semptomları olmayan bazı kadınlara göre değiştiğini belirtmek önemlidir.

Servikal sıvıda değişiklik – “yumurta akı” na benzeyen servikal sıvı, yumurtlamanın ya da yumurtlamanın yanında olduğunuzu gösteren bir işarettir. Her kadın kendi tipinde servikal sıvıyı deneyebilir ve tüm servikal sıvı aynı görünmez. Ovulasyon genellikle bir kadının en fazla ıslak sıvıya sahip olduğu günde gerçekleşir. Bir sorun varsa servikal sıvı üretimini geliştirmeye yardımcı olacak ürünler mevcuttur .

Bazal vücut ısısındaki değişim – Çoğu kadın için, yumurtlamadan önce, bazal vücut ısısının oldukça tutarlı olduğunu göreceksiniz. Yumurtlamaya yaklaştıkça, hafif bir düşüş olabilir, ancak yumurtlamanın ardından keskin bir artış izleyecektir. Sıcaklıktaki artış, yumurtlamanın henüz gerçekleştiğine işarettir. Bazal vücut sıcaklığınızı birkaç ay içinde doğru şekilde izlemek, yumurtlamanın ne zaman gerçekleşeceğini tahmin etmenize yardımcı olabilir.

Servikal pozisyonda ya da sertlikte değişiklik – Serviks, bir kadının yumurtladığı birçok değişiklikten geçer. Yumurtlama sırasında, serviks yumuşak, yüksek, açık ve ıslak olacaktır. Çoğu kadın için, serviksin normal olarak nasıl hissettiği ve ovülasyon sırasında geçirdiği değişiklikler arasında ayrım yapabilmek biraz zaman alacaktır. Yumurtlamanın ne zaman olduğunu doğru bir şekilde tahmin edebilmeniz için, bu 3 ana yumurtlama belirtisi incelenebilir ve izlenebilir. Doğurganlık Farkındalık Metodu , birçok kadının hamileliği önlemek veya elde etmek için bu işaretleri kullanmasına yardımcı olmuştur.

[adrotate banner=”2″]

İkincil Ovulasyon Belirtileri

Kadınların 3 ana yumurtlama semptomuna ek olarak yaşayabilecekleri başka yumurtlama belirtileri vardır. Bunlara ikincil işaretler denir ve çoğu kadın için tutarlı bir şekilde olmayabilir.

Bu ovülasyon belirtileri arasında şunlar olabilir:

  • Hafif lekelenme
  • Pelvisin bir tarafında hafif kramp veya ağrı
  • Göğüslerde hassasiyet
  • Karın şişkin
  • Artan seks sürüşü
  • Daha fazla koku, tat veya vizyon duygusu

Yumurtlamayı takip etmeyi ve belirtilerinize dikkat etmeyi öğrenmek, ilk başta bazı kadınlar için bir zorluk olabilir, ancak zamanla birçok kadın bu ortak işaretleri kolayca tanıyabiliyor ve onların döngülerinde nerede olduklarını ölçmek için kullanabiliyorlar. Yumurtlama zamanınızı anlamak, vücudunuzla daha fazla uyum sağlamanıza ve her ay meydana gelen olaylarda aktif bir katılımcı olmanıza yardımcı olabilir.

 

Kadınlarda Yumurtlama Belirtileri sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir