Anasayfa / İlluminati Kimler Ve Neyi Kontrol Ediyorlar?

İlluminati Kimler Ve Neyi Kontrol Ediyorlar?

[adrotate banner=”2″]
İlluminati Kimler Ve Neyi Kontrol Ediyorlar?
İlluminati Kimler Ve Neyi Kontrol Ediyorlar?

İnternet, komplo teorisyenlerinin totaliter bir dünya hükümetini empoze edecek ‘Yeni Dünya Düzeni’ arayışında olduğuna inandıkları gizemli bir grup olan İlluminati hakkındaki teorilerle dolu. Gizli toplumun iddia edilen üyeleri arasında sadece politikacılar ve dini liderler değil, aktörler ve pop yıldızları vardır.

1950’lerin anti-komünist cadı avı ve kara listeye yanaşması, İlluminati gözlemcilerinin temel inançlarından biri olan Hollywood, tüm eğlence endüstrisinin infiltre edilmesi ve İlluminati üyelerinin medyayı kitleleri yıkamak için kullandığıdır.

Öyleyse, Illuminati kimdir ve grubun görünüşe göre Tinseltown’dan işe aldığı grubu kimdir?

İlluminati kimdir?

Orijinal İlluminati grubu, 18. yüzyılda Bavyera’da kilisenin kamusal yaşamdaki müdahalesini sınırlamak isteyen bir anti-din adamı profesör olan Adam Weishaupt tarafından kuruldu. Gizli topluluğunu masonlara, hiyerarşi ve gizemli ritüellere dayandırmış ve eğitimli üyelerin aydınlanmış ideallerini yansıtacak şekilde İlluminati Düzeni adını vermiştir.

[adrotate banner=”2″]

Conspiracy Theories ve Dummies için Gizli Derneklerin ortak yazarı Chris Hodapp, erken İlluminati üyelerinin belirleyici özelliği, 30 yaşından büyük bir kimseye güvenmedikleri, çünkü onların kendi yollarına göre ayarlandıkları için olduğunu söylüyor.

Vox, miraslarıyla ilgili olarak, orijinal Illuminati’nin “etkili olmak için – sadece en azından başarılı” olduğunu düşünmeye başladı. Düzen, bazı ünlü üyelere sahipti, bunların en ünlüsü Alman düşünür Johann Goethe’ydi.

İlluminati, 1780’lerin sonlarında gizli toplumlara yönelik bir hükümet baskısı tarafından damgalanmıştı, ancak bir yeraltı örgütü modern güne kadar sürdüğü için hayatta kalmaya devam ettiğine dair söylentiler var.

Günümüz mitleri nasıl gelişti?

BBC ile yaptığı yakın tarihli bir röportajda, “mitin kökenlerini belgelemeye kendini adamış bir adam” olan David Bramwell, günümüz Illuminati efsanesinin Weishaupt tarafından değil, 1960’ların karşı-kültürü olan LSD tarafından etkilendiğini iddia ediyor. ve özellikle Principia Discordia adında bir metin.

Kitap, bir tür anarşizme vaaz veren ve sonuçta pratik şakalar ve aldatmacalar yoluyla sivil itaatsizliğe neden olmak isteyen Discordian hareketini doğuran alternatif bir inanç sistemi – Discordianism – övdü.

Bramwell, bu yeni ideolojinin ana savunucularından biri olan Robert Anton Wilson adlı bir yazar olarak, kargaşaların topluma geri dönüşünü “tüm portallar aracılığıyla – karşı kültür yoluyla, ana akım medya aracılığıyla yaymak” ile ses getiren bir yazardı.

Bunu, JFK suikastı gibi örtbas etme ve komplo teorilerini İlluminati adlı gizli bir elit örgütle ilişkilendirerek çalıştığı erkek dergisi Playboy’a sahte mektuplar göndererek yaptı.

Wilson, bu teorileri bir sürpriz kült başarısı haline gelen ve hatta Liverpool’da İngiliz aktörlerinden Bill Nighy ve Jim Broadbent’in kariyerlerini başlatan bir sahne oyununa dönüşen Illuminatus Trilogy adlı bir kitaba dönüştürdü.

[adrotate banner=”2″]

Yeni Dünya Düzeni nedir?

Göreceli popülaritesi başarısına rağmen, dünyayı yönetmeye çalışan güçlü ve modern bir İlluminati fikri, 1990’lı yıllara kadar bir avuç krank tarafından onaylanmış bir niş inanç olarak kaldı. İnternetin yayılması tüm bunları değiştirdi ve komplo teorisyenlerine inançlarını açıklamak ve kanıtlarını kitlesel bir kitleye sunmak için küresel bir platform sağladı.

Yeni Dünya Düzeni’nin nasıl işlediğine dair teoriler, Davos zirvesinin ışığında, politikacıların ve iş dünyasının liderlerinin küresel politikalara karar vermek için bir araya gelmesinin imkânsız olduğunu göstermezler.

Bu yılın başlarında, Kanada’nın saygın eski savunma bakanı Paul Hellyer ortaya çıktı ve sadece İlluminati’nin gerçek olduğunu iddia etmedi, ama aslında dünyayı kontrol ettiğini iddia etti.

Lazarus Effect podcast’inde konuşan Hellyer, dünyadaki elitlerin uzaylılar tarafından Dünya’ya getirilen teknolojiyi baskıladığını, bunun da iklim değişikliğinin etkilerini tersine çevirip fosil yakıtlara olan bağımlılığımızı sona erdirebileceğine inandığını söyledi.

Neden sorulduğunda, İlluminati’nin birçok üyesinin petrol kazandığını ve bu nedenle sanayinin ne kadar iyi yaptığı konusunda ciddi yatırımlar yaptığını söyledi.

Daily Mail, Hellyer’in İlluminati efsanesinin geçerliliğine dair iddiasının “onu dünya çapında en üst düzey hükümet yetkilisi yaptığını” söyledi.

Inanılabilirlik spektrumunun diğer ucunda eski TV sunucusu David Icke’nin dünya liderlerinin gerçekte Ay’dan gerçekliğimizi kontrol eden insan kılığına sahip süper-kertenkel kertenkeleler olduğu iddiasıdır. Icke’yi, Grandstand’taki günlerinden hatırlayanlar, sürüngenli kuzenlerimizle ilgili teorilerini bilmekle şaşırmış olabilirler – Rothschilds, Bob Hope ve Kraliçe Anne Kraliçe Anne’yi dahil eden kişiler, internette sadık bir takip topladı.

Komplo teorisyenleri, İlluminati etkisinin “kanıtları” için kamu olaylarını takıntılı bir şekilde analiz eder. İlluminati ile en ilişkili semboller arasında üçgenler, pentagramlar, keçiler, herkesin gördüğü göz (ABD banknotlarında görünen gibi) ve 666 sayısı yer alıyor.

Bu, Amerikan Kurucu Babalarının bir kısmının iddialara yol açmasına neden oldu; Thomas Jefferson, İstiklâl Savaşı’ndan sonra asılsızca suçlandı.

ABD para birimi üzerinde görünen, sıkça dile getirilen bir başka İlluminati sembolü, Tanrı’nın insanlığı izleyen her şeyi temsil ettiği söylenen sözde “Göz Tanrısı” dır.

Bu ay, komplo teorisyenleri Arizona Çölü’nde İlluminati’nin varlığını doğruladıklarını söyledikleri büyük bir üçgenin bulunduğunu iddia ettiler.

Google Earth’e baktığımızda, şeklin bir karayoluna bağlı bir yol olduğu anlaşılıyor; “ancak eşkenar üçgen, herhangi bir yere gitmiyor, bu da pek çok şeyin tamamen başka bir şeyi sembolize ettiğini düşünüyor” diyor Daily Express.

Bununla birlikte, kağıt en olası açıklama, üçgenin 1950’lerde kapatılan ve o zamandan beri ağaçlarla ve çitlerle büyümüş olan kullanılmayan bir hava üssünün kalıntılarını göstermesidir.

Kimin bir üyesi var?

Çizelgelerin kralı ve kraliçesi olmanın yanı sıra, Beyonce ve Jay Z sık sık Yeni Dünya Düzeni’nin lordları olarak tasvir edilmektedir. Beyonce’nin muazzam şöhreti ve popülaritesi onu komplo teorisyenleri için favori bir hedef haline getirmiştir. İlluminati uzmanları, “Şeytan ibadet eden” koreografisinin bir örneği olarak 2013 Süper Kase’de yarı performanslarını ele geçirdiler, hatta sahnede “şeytani bir varlık” olmak üzere Sasha Fierce’i sahtekarlıkla suçladılar.

Bu yılki Coachella müzik festivalindeki son performansı yine komplo teorisyen dillerini salladı.

A.V.’ye göre Kulüp internet gerçeği arayanlar, Beyonce’in setinin ardındaki gerçek anlamın kodunu çözdüler: “İnsanların Yeni Dünya Düzeni’nin kurulmasına yardımcı olmak için dışarı çıktığını hatırlamalarına yardımcı olan sembollerin gösterilmesi ve kullanılması”.

Kartalı gözlü taraftarlar tarafından ele geçirilen ipuçları arasında, Beyonce’nin gözü üzerinde bir daire çizmesi, Mısırlı sembolizm ve onun şeytani görüntüyü taşıdığı söylenen yüzüğünün takıldığı bir kostüm giyme kararı vardı – bunların hepsi İlluminati’ye gönderme yapıyor. .

Söylentileri daha da cesaretlendirmek, müzik videolarında sözde “İlluminati” imgelerinin yaygın kullanımıdır. Şeytan boynuzları ve her şeyi gören göz gibi birçok Freemason ve Illuminati sembolleri, ana akım kültüründe popüler hale gelmiştir. Ancak, bazı müzisyenlerin kasten gizli topluluklara bağlı sembollerle oynayarak oynadıkları da doğrudur.

Örneğin, Rihanna sık sık Illuminati görüntülerini kendi müzik videolarına dahil ediyor ve hatta “Illuminati Prensesi” ni ilan eden bir başlık ile sahte bir gazeteye yer veren S & M videosu hakkındaki teoriler hakkında şaka yaptı.

Jay Z ayrıca, müzik videolarında keçi görüntüleri ve şeytan boynuzları gibi gizli sembolleri saklamakla suçlanıyor. En coşkuyla, kendi müzik etiketi, Roc-A-Fella Records için logo, bir piramit â ???? En tanınmış Illuminati logolarından biri.

İlluminati müzik endüstrisini kontrol ediyor mu?

1960’ların seks, uyuşturucu ve rock ‘n’ roll karşı kültürünün bir sembolü olarak The Beatles birçok muhafazakar tarafından sevildi. John Lennon, grubun 1966’da “İsa’dan daha büyük” olduğunu iddia ettiğinde, ABD evanjelikleri, kayıtlarını kitlesel yakılmalarda yok ederek karşılık verdi.

Bununla birlikte, batılı toplumu zayıflatmak için kasten dikilmiş grup muydu? Bu, 1990’larda eski MI6 ajanı John Coleman tarafından başlatılan Aquarian Conspiracy’nin öncülüdür.

Bir MI6 içeriğinde olağan bir şekilde, gölgeli örgütler hakkında sulu bir kepçe için güvenilir bir kaynak gibi görünebilir, ancak Aquarian Conspiracy en ateşli komplo teorisyeninin bile güvenilirliğini zorlar.

Coleman, Beatles’ın ezici transatlantik başarısının, Londra merkezli bir sosyal araştırma grubu olan Tavistock İnsan İlişkileri Enstitüsü tarafından tasarlandığını ya da teorisyenlerin, Amerikan toplumunun temelini aşındırmaya adanmış kötü bir organizasyon olduğunu iddia etti.

Sun, bu amaçla, eski özel ajanı savunuyor. Enstitünün İlluminati bağlantıları, Fab Four’i “aile biriminin altını oymak ve sonunda yok etmek” amacıyla “rock müzik ve uyuşturucu” nı teşvik etme planını daha ileri götürmek için kullandığını söylüyor.

İnternet teorisyenleri, gizli mesajlar ve sözde İlluminati işaretlerini bulmak için şarkı sözlerini ve albüm kapaklarını gezdikten sonra sözde Aquarian Conspiracy’nin işaretlerini aldıklarını söylüyorlar.

Ünlüler teoriler hakkında ne söylemeli?

Katy Perry, Rolling Stone’a, teorinin “internetteki garip insanlar” ın koruyucusu olduğunu, ancak sözde üyeler arasından seçilebilmeyi kabul ettiğini itiraf etti: “Sanırım, siz de Illuminati!” Ancak teoriye inanmak isteyenler için hoşgörülü davranıyordu: “Ben uzaylılara inanıyorum”.

Öte yandan Madonna, sadece bir inanan olabilir â ???? Daha da ilginç olanı, sık sık üye olmakla suçlanmasıdır. Rolling Stone’a konuşan grup hakkında gizli bilgi sahibi olduğunu söyledi. İddia, “Illuminati” adlı tek bir başlık çıkardığı için şok edici değildir. Dedi ki: “İnsanlar beni sıklıkla İlluminati’nin üyesi olmakla suçluyorlar, ama sorun şu ki, gerçek Illuminati’nin kim olduğunu biliyorum.”

Beyonce hayranlarını beklenmedik bir şekilde yeni bir tek, Formation, geçen ay rel bırakarak heyecanlandırdı ???? Ancak komplo teorisyenleri başka bir nedenden dolayı heyecanlandılar. Parçanın ilk satırı, söylentileri kabul etti: “Hepiniz, İlluminati dağınıklığı ile korusun” diyor, onun başarısını şeytani ibadet eden bir gizli tarikatına borçlu olduğu açıkça anlaşılmıyor.

Prens Nisan’da bir aniden aşırı dozda öldüğünde, internetin küçük ama vokal bir köşesi İlluminati’yi, telif haklarını ve sanatsal özgürlüğü endüstri müdahalelerinden korumak için ünlü olan şarkıcı-söz yazarı öldürmekle suçladı.

“İlluminati konuşması gelmeyecek ve yardım edemeyen şey, Prens’in kendisinin kurumun var olduğuna gerçekten ikna olmuş gibi gözükmesi”, bir dedikodu internet sitesi.

2009 yılında şarkıcı televizyonda, “chemtrails” ile dünyayı kontrol eden güçlü gizem figürlerini uyarmak için ortaya çıktı. insan davranışlarını manipüle etmek için jet uçakları yoluyla havaya pompalanan kimyasallar.

 

İlluminati Kimler Ve Neyi Kontrol Ediyorlar? sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir