Anasayfa / İhtiyaç Kredisi Ziraat

İhtiyaç Kredisi Ziraat

İhtiyaç Kredisi Ziraat, Kişilerin acil nakit ihtiyaçlarını karşılamak için kısa vadede en hızlı çözüme ulaştıkları yol, ihtiyaç kredisidir. Hemen hemen her banka müşterilerine ihtiyaç kredisi avantajı sunmaktadır. Tüketici kredisi olarakta adlandırılan ihtiyaç kredisinin birçok alt türü bulunmaktadır. İhtiyaç kredisinin alt türlerine baktığımız zaman;

  • Eşya kredisi
  • Eğitim kredisi
  • Ev kredisi
  • Evlilik kredisi
  • Tatil kredisi gibi birçok kredi türlerinden bahsetmek mümkündür.

İhtiyaç kredileri en fazla 48 aya kadar alınabilmektedir. Ev kredisi diğer ihtiyaç kredilerinden farklı olarak daha uzun vadeli olabilmektedir. İhtiyaç kredisinin en büyük katkısı, gelecekte elde edilecek gelirin önceden elde edilmesidir. Bu bakımdan tüketicilere büyük fayda sağlamaktadır.

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Başvurusu

Ziraat Bankası İhtiyaç kredisi başvurusu yapacak olan kişilerin bankaya gerekli evrakları teslim etmeleri gerekmektedir. Kredi başvurusu yaparken; kimlik belgesi, ikamet adresi, gelir belgesi gibi belgelerin teslim edilmesi gerekmektedir. Bu belgeler herkes için gerekli belgelerdir bundan dolay eksiksiz olarak teslim edilmesi gerekir.

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi maliyet oranı, 2018 yılı itibariyle %1,74 maliyet oranıdır. Bu kredinin faiz oranı ise %1,43’tür. Örneğin; 10 bin TL ihtiyaç kredisi alan bir kişi ayda 375 TL ödeyerek 36 ayda 13 bin 488 TL ödeyecektir. Ziraat Bankası güncel faiz oranları değişim göstermektedir. Bunun için tüketicilerin kendileri için en uygun zamanı seçmeleri yararlı olacaktır.

İhtiyaç Kredisi Ziraat
İhtiyaç Kredisi Ziraat

Ziraat Bankası İhtiyaç Kredisi Şartları

Ziraat Bankası ihtiyaç kredisi alma şartlarına baktığımızda kişilerin bu krediye başvuru yapabilmeleri için öncelikle 18 yaşını doldurmuş olmaları gerekmektedir. Bunun yanı sıra, bu kişilerin kredi ödemeleri zamanında ve aksatmadan Ödemiş olmaları gerekir. İhtiyaç kredisi çekecek olan kişiler, gelirlerini resmî olarak belgeleyebilmelidir. Ayrıca ipotek olarak herhangi bir gayrimenkul gösterilecekse, eşlerin rızasını gösteren bir belge imzalanmadır. İhtiyaç kredisi Ziraat Bankasından almak isteyenler, gerekli koşulları taşıdıktan sonra kredi için başvuruda bulunabilirler.

Ayrıca “Kredi Kartı Asgari Ödeme” yazımızıda okuyabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Ziraat sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir