Anasayfa / İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum, Çeşitli nedenlerden kaynaklanan ihtiyaçlarınızdan dolayı nakite gereksinim duyuyor iseniz ihtiyaç kredisi almak istiyorum diyorsanız öncelikli yapmanız gereken mevcut olan banka borçlarınızın eğer icralık olmuşlar ise ödenmesidir. Hacizli banka borcu olan kişiler kredi notlarının düşmesine neden olurlar.

Bu sebeple de hangi kredi ürünü olursa olsun bankalardan yapılan kredi başvurularına dair olumsuz geri dönüş alınır. Eğer kişiler hacizli borçlarını öderlerse bu durum kredi notlarını daha da düşmekten kurtaracaktır. Aradan 6 ay geçmesinden sonra kredi kullanmak isteyen kişilerin mevcut sigortalı işleri var ise ve en az 4 ay boyunca bu iş yerinde çalışmışlar ise kredi ürünlerinden yararlanmak biraz daha olanaklı hale gelecektir.

Kredi Sicili Kötü Olana Kredi Veren Bankalar

Geçmişte banka borçlarını çeşitli nedenlerden dolayı ödeyemeyen kişilerin kredi sicilleri olumsuz yönde etkilenir. Kredi sicili kötü olana kredi veren bankalar aracılığıyla bu kişiler yeniden bir kredi daha kullanmak isteyebilirler. Bu durum zannedildiğinin tersine mümkündür.

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum
İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum

Ancak bazı şartlarda beraberinde gelir. Kredi kullanmak isteyen bu kişiler banka kredisi ürünlerine normal yoldan başvuru yapmamalıdırlar. Aksi halde başvuruları olumsuz değerlendirilir. Yanlarında bir kefil veya mal varlığını gösteren bir belge ile banka şubelerinden bizzat başvuru yapmaları gerekir.

Banka Kredisi Alma Şartları

Sigortalılık süresi, ödenmemiş borcun olmaması, kredi notunun yüksekliği, idari takip sürecinde olmamak ve ödeme geçmişinin düzenli yapılması banka kredisi alma şartlarını içerir. Bunlar arasında en önemlisi kredi notu olarak karşımıza çıkar.

Kredi notunun yüksek olması kredinin kolay alınabilmesine işaret eder. Zaten kredi notu yüksek olanlar geçmişte düzenli olarak banka borcu ödemiş olan kişilerdir. Dolayısıyla bankaların bu kişilere yeniden kredi kullandırmaları son derece mümkün olmaktadır.

Ayrıca “Kredi Kartı Başvurusu” yazımızıda okuyabilirsiniz.

İhtiyaç Kredisi Almak İstiyorum sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir