Anasayfa / IBAN Numarası Sorgulama

IBAN Numarası Sorgulama

IBAN Numarası Sorgulama, IBAN numarası uluslararası geçerliliği olan ve para transferlerinde hata payını en aza indiren bir numara. Eskisi gibi hesap numarası şube kodu gibi kafa karıştırıcı detaylarla uğraşmayı ortadan kaldıran büyük bir kolaylıktır. Üstelik hesap numarasına göre de güvenli ve dünyanın her yerinden para transferi imkanı sağlıyor. Bu kadar kolaylık getirmesine rağmen hesap sahiplerinin birçoğu IBAN numarasını bilmiyor ve IBAN numarası sorgulama peşine düşüyor. Hayatımızı bu kadar kolaylaştıran, herkes tarafından kullanılan ve güvenliği yüksek olan bu numarayı nasıl öğrenebiliriz biraz inceleyelim.

İnternet Bankacılığından Öğrenme

Teknoloji ile aranız iyi ise ve internet bankacılığa sahip iseniz IBAN numarası sorgulama sizin için en kolay işlerden birisi olacaktır. İnternet bankacılığınıza giriş yaptıktan sonra hesap bilgilerinizin üzerine tıklayarak detaylı hesap bilgilerinizin görebilirsiniz. Orada TR ile başlayan uzun bir numara göreceksiniz işte o sizin IBAN numaranız. Bu numara ile artık hesabınıza para akışını kolayca sağlayabilirsiniz.

Telefonla Müşteri Hizmetlerinden Öğrenme

Teknoloji ile aranız kötü ise ve bir internet bankacılığına sahip değilseniz bu sefer elinizin altındaki telefonu kullanabilirsiniz. IBAN numarası sorgulama işi için tek yapmanız gereken hesabınızın bulunduğu müşteri hizmetlerini aramak. Müşteri hizmetlerine IBAN numaranızı sorgulamak istediğinizi söylemeniz yeterli. Size soracağı güvenlik sorularını doğru bir şekilde cevaplarsanız IBAN numaranızı verecektir. Uzun bir numara olduğu için hazırda bir kağıt kalem bulundurmayı unutmayın. Burada sabırlı olmanız tek nokta bankaların müşteri hizmetlerine bağlanırken geçen bekleme süresi.

IBAN Numarası Sorgulama
IBAN Numarası Sorgulama

Bankamatiklerden IBAN Numarası Öğrenme

Bir diğer yol olan ve IBAN numarası sorgulama yönteminde ek sık kullanılan bankamatiklerden sorgulama yapmak. Bankamatiğe şifre girişinizi yaptıktan sonra hesap detayları bölümünden IBAN numaranızı görebilirsiniz. Aynı ekranda hesap numaranızı görme ihtimalinizde olduğundan numaralarına birbirine karıştırmamaya dikkat edin. IBAN numarası başı TR ile başlayan uzunca bir numaradır. Cebinizde kağıt kalem olmasa bile sorun değil, çünkü bir çok bankamatik makbuza yazdır butonuna bastığınız zaman bu numarayı makbuza yazdırarak elinize veriyor. Böylece telefonla öğrenme sırasında yaşanacak yanlış anlaşılmalar da ortadan kalkıyor.

IBAN Numarası Sorgulama sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir