Anasayfa / Hamile Kalmanın Yolları

Hamile Kalmanın Yolları

[adrotate banner=”2″]
Hamile Kalmanın Yolları
Hamile Kalmanın Yolları

Hamile Kalmanın Yolları, Belki de hamile kalmaya gerçekten heveslisin, ya da belki yılın belirli bir döneminde bir bebek sahibi olmayı umuyorsunuzdur. Gebe kalma şansınızı artırmanın beş yolu ve olası bir doğurganlık problemi hakkında ne zaman endişe duyulacağına dair bazı kurallar.

1.Sağlık uzmanına görünün

Sağlıklı bir vücudunuzun olması başarılı bir hamilelik olasılığını artıracaktır. Sağlıklı bir hamileliğin temelini, en iyi bebek yapma biçiminde olup olmadığınızı öğrenmek için bir doktor ile planlayarak ve hangi değişikliklerin yardımcı olabileceğini öğrenerek planlayın.

Herhangi bir sağlık sorununu hemen çözemeyebilirsiniz, ancak mümkün olan en kısa sürede bu adımları atmanız sizi sağlıklı bir hamilelik için hazırlar.

2. Sağlıklı bir hamilelik planı yapın

Gebe kalmaya başlamadan önce en az bir ay folik asit almaya başlayın. Bu besin, belirli doğum kusurları riskini önemli ölçüde azaltabilir.

Sağlıklı bir bebeğe kavuşmanıza yardımcı olabilecek diğer iyi tavsiyeler: Sağlıksız alışkanlıkları (alkollü içki, sigara veya uyuşturucu kullanma gibi) bırakın, kendinizi sağlıklı bir kiloda dengeleyin ve kafein alımınızı günde 300 miligramdan daha azıyla sınırlayın.

[adrotate banner=”2″]

3. Yumurtlamanın ne zaman olduğunu öğrenin

Gebe kalmanın anahtarı, ovulasyon zaman ya da yumurtalığınızdan bir yumurta bıraktığınız zaman ortaya çıkıyor.

Her adet döngüsünde sadece bir kez yumurtlarsınız. Ne zaman yumurtlayacağınızı öğrenirseniz, siz ve eşiniz o döngünün hamile olması için en iyi şansa sahip olursunuz.

Ne zaman yumurtladığınızı belirlemek için birkaç farklı yöntem kullanabilirsiniz. Yumurtlamayı tahmin etme konusundaki makalemiz sizleri gezdirir.

Düzensiz adet periyotlarınız varsa, ovulasyon saptamak zor olabilir. Doktorunuzdan yardım isteyin.

4. Doğru zamanda seks yapınız.

Yumurtlama için doğru zamanınızı bildiğinizde, en verimli gününüzde seks yapmayı planlayın; bu, yumurtlama yaptığınız gün boyunca yumurtlamadan iki ila üç gün önce.

Verimli döneminizin ne zaman olacağından emin değilseniz, adet döngünüzün ikinci ve üçüncü haftalarında her gün seks yapmayı hedefleyin. Bu şekilde, vücudunuz bir yumurtayı serbest bıraktığında, fallop tüplerinde sağlıklı sperminizin olması muhtemeldir.

Başka bir ipucu: Siz ve eşiniz en doğru zamanınıza kadar seks yapmak için bekliyorsanız, Eşiniz en bereketli döneminizden hemen önceki günlerde en az bir kez boşalmalıdır. Aksi halde, sperminde ölü sperm birikmesi olabilir.

Not: Mağazada satılan ürünlerin yanı sıra zeytinyağı gibi ev yapımı sürümler de dahil olmak üzere pek çok vajinal kayganlaştırıcı, spermi yavaşlatabilir. Birini kullanmak isterseniz, doktorunuzdan tavsiye almalısınız.

[adrotate banner=”2″]

5. Sağlıklı Sperm için,

Güçlü, sağlıklı sperm yumurtayı dölleme şansına sahiptir. Eşiniz doğurganlığınızi arttırmak için birkaç şey yapabilir:

Tütün ve eğlence amaçlı uyuşturucularıdan kurtulmalı

Alkollü içecekleri bıraklamı veya sınırlamlı

Aşırı kilolu ise sağlıklı bir kilo giloya gelmeli

Güçlü ve bol miktarda sperm üretmeye yardımcı olan çinko, folik asit ve C vitamini gibi bazı önemli besin maddelerinden yeterince yararlanmalı

Sıcak küvetleri ve saunaları kullanmamalı, çünkü ısı spermi öldürür.

Eşiniz bu değişiklikleri ne kadar erken yaparsa, o kadar iyidir: Sperm olgunlaşmak için biraz zamana ihtiyacı vardır, böylece herhangi bir gelişme üç ay içinde daha iyi sperm üretmesini sağlayacaktır.

Yardım almadan önce ne kadar süre denemelisiniz?

35 yaşından küçükseniz ve bir yıl denedikten sonra hamile kalmadıysanız,  uzmanı görme zamanı. 35 yaşın üstündeyseniz, altı ay boyunca şanssız bir şekilde denedikten sonra uzmanla konuşun.

Elbette, siz ya da eşinizin doğurganlık problemine sahip olma ihtimalinin yüksek olduğunu biliyorsanız, denemeye başlamadan önce bir uzmanı görmek iyi bir fikirdir.

 

Hamile Kalmanın Yolları sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir