Anasayfa / Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar, Çalışmayan ve herhangi bir geliri olmayan kişilere bankalar kredi kartı vermeyebilir. Herhangi bir geliri olmayan bireylerin kredi kartı alması zor ama imkânsız değildir. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar bazı kampanyalar ile emeklilere, öğrencilere, ev hanımlarına ve çalışmayanlara düşük limitli kredi kartı verebilmektedir.

Çalışanlara ve düzenli geliri olanlara bankalar kolayca kredi kartı verebilir. Ancak çalışmayanların kredi kartı alabilmesi için bankaya ek gelir göstermesi gerekmektedir. Ev hanımları için eşlerinin gelir belgeleri çalışmayanlar için ise kira gibi ek gelirler gösterildiğinde bankalar kredi kartı verebilmektedir. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar arasında Akbank, Odeabank, Finansbank, Garanti Bankası, Ziraat Bankası, Yapı Kredi gibi bankalar bulunmaktadır. Bunun yanında çalışmayan kişilerin kredi kartı alabilmesi için kredi notunun 1400’ün üzerinde olması gerekmektedir. Kredi notu 1100 altında olan bireylerin çalışan olsun ya da olmasın kredi veya kredi kartı almaları oldukça zordur.

Ev hanımı ve Emeklilere Kredi Kartı Veren Bankalar

Ev hanımı ve emekliler de kolayca kredi kartı sahibi olabilirler. Bunun için yapılması gereken şey bankaya gidip müşteri temsilcileri ile görüşmek. Ev hanımları için eşlerinin gelir belgelerini göstermeleri, emekliler için ise emeklilik cüzdanlarını göstermeleri yeterli olacaktır. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar belli şartlar altında üniversite öğrencilerine de kredi kartı verebilmektedir. Genelde bu kredi kartları düşük limitli olmaktadır. Esnaflar kredi kartı almak istediklerinde ticari sicil kayıtlarıyla birlikte bankaya başvurmaları gerekmektedir. Hiçbir işte çalışmıyor olan işsizler için ise kredi kartı almak oldukça sorun olabilmektedir. Bankalar bu bireylerin geliri olmadığı için onlara kredi kartı vermekten kaçınabilmektedir. Ancak bazı bankalar çeşitli kampanyalar ile işsizlere de kredi kartı verebilmektedir. Bu kartların da limitleri 300 TL civarında olup oldukça düşük olmaktadır. Düzenli ve zamanında yapılan ödemeler ile bu limit zaman içinde yükselebilmektedir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar
Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Nasıl Alınır?

Ev hanımları, öğrenciler, emekliler ve işsizler için kredi kartı almak mümkündür. Ancak bunun için en doğru hamle başvuruyu direkt olarak şubeden yapmaktır. Telefon bankacılığı ve internet şubesinden yapılan başvurular bu tarz bireylerde problem oluşturabilmektedir. Bu yüzden gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar araştırıldığında ve bankaya karar verildiğinde şubeye gidilip müşteri temsilcisi ile yüz yüze görüşmek faydalı olacaktır. Müşteri temsilcisine durum izah edildiğinde yardımcı olacaktır.

Gelir Belgesi Zaman Kaybı mı?

Gelir belgesi olmadan kredi kartı sahibi olmak isteyenler sadece geliri olmayan bireyler değil. Bazı bireyler bankaların kredi kartı başvurularında talep edebileceği gelir belgesini zaman kaybı olarak da düşünebiliyorlar. Bu yüzden de gelir belgesi ile uğraşmadan kredi kartı sahibi olmak isteyebiliyorlar. Bu durumda kredi notu faktörü ön plana çıkıyor. Eğer zaten müşterisi olduğunuz bir bankadan kredi kartı almak istiyorsanız yani banka sizi tanıyorsa kredi kartı almanız daha olası. Sicilinde bozukluk olmayan ve kredi notu yüksek olan bireyler internet şubesi ya da normal başvurularda hızlıca onay alabilirler. Hızlıca kredi kartı sahibi olmak istiyorsanız internetten belirli bir ücret karşılığında kredi notunuzu sorgulayarak durumunuz hakkında detaylı bilgi sahibi olabilirsiniz. İyi bir kredi notuna sahipseniz ve sicilinizde de bozukluk yoksa kredi kartı almak için gelir belgesine ihtiyacınız olmayabilir. Gelir belgesiz kredi kartı veren bankalar durum ne olursa olsun diğer bankalar gibi sicili bozuk olan ya da Merkez Bankası tarafından kara listeye alınmış müşterilere kredi kartı için onay vermeyebilir.

Gelir Belgesiz Kredi Kartı Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir