Anasayfa / Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı?

Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı?

[adrotate banner=”2″]
Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı?
Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı?

Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı?, Evrim 2 şekilde ele alınan bir kuraldır. Evrim konusu iki şekilde algılanıyor. Genel olarak evrimciler ateisttir ve ateizme destek amacı ile evrime kaynak bulma amacı gütmektedirler. Onlara göre her şey inanılmaz bir şekilde tesadüfler bütünü ile bir araya gelmiştir. Sonra oluşum süreci içerisinde maymunlar ortaya çıkmış ve zaman ile evrilerek maymunlardan insanlar gelmiştir. Bu iddia komik ve saçmadır. Ama koca koca insanlar buna dayanak bulmak için birçok kanıt sunmaya çalışmaktadır. Böyle bir şeye inanan elbette dinden çıkar çünkü Kuranı Kerimde yaratılış ve Hz. Adem hakkında detaylı bilgiler mevcuttur. İnsanlara da ademoğlu denilmektedir. Birtakım doğal seleksiyonlar kendilerine göre Allah’ın yarattığı benzerlikleri kendilerine göre yorumlayıp Allah yok diyorlar bu ahmaklıktan başka bir şey değildir. Allah’ın var ettikleri ile Allah’ı reddetmek. Evrim teorisinin birçok kısmı çökertilmiştir.

[adrotate banner=”2″]

Evrimi ikinci olarak ele alanlar ise Müslüman kalıp evrime de destek olmak isteyen gruptur. Bu grup Allah’ın yaratmasını kabul eder. Fakat bunlarda türlerin değişmesini irdeleyerek dolaylı yoldan evrime katkıda bulunmaktadır. Yaratanın Allah olduğunu ve ondan başka bir şekilde oluşum olmadığını kabul ederek düşünen kişiler dinden çıkmaz. Fakat evrim gibi şeylere hakiki bir Müslümanın uyması düşünülemez. Bilimde çok ileri olmalıyız. Cern gibi ultra parçacıkları incelemeliyiz fakat bu incelemeler bizi Allah’a götürmeli bilim Allah’ın istediği ölçüde Rabbani bir yolculuğa adım olacak şekilde olmalıdır.

“O (Allah) ki, yarattığı her şeyi güzel yapmış ve insanı yaratmaya çamurdan başlamıştır (insanı doğrudan çamurdan yaratmıştır).(Secde, 32/7)

“Ki o yarattığı her şeyi güzel yapan, insanı (Âdem’i) yaratmaya çamurdan başlayandır.” (Secde, 32/7)

“Sonra onu (Âdem’i) düzeltip tamamladı, içine ruhundan üfürdü; sizin için kulaklar, gözler, gönüller yarattı.”(Secde, 32/9)

[adrotate banner=”2″]

Görüldüğü üzere Kuranı Kerim ayetleri açıktır ve buna benzer birçok ayet Adem aleyhisselamı işaret etmektedir. Ve evrim ile değil direk olarak Allahın tekvin sıfatı ile yaratması ile olduğunu işaret etmektedir. Bu yüzden bir Müslüman evrim gibi safsatalardan uzak durmalı ve dininin bildirdiği şeylere gönül rızası ile uymalıdır. 

 

Evrimi Savunanlar Dinden Çıkar Mı? sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir