Anasayfa / Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar, Günümüzde herkes belli dönemlerde kredi kullanma durumunda kalabilmektedir. Çalışanlar maaş bordroları ile kredi başvurusunda bulunurken çalışmayan kişilerin kredi başvuruları daha zor bir süreç şeklinde işleyebilmektedir. Ev hanımları da genel olarak kredi kullanamayacak kişiler arasında düşünülmektedir fakat günümüzde bu durum değişmiştir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar aracılığı ile çalışmayan ev hanımlarının da bankalardan kredi kullanabilmeleri mümkündür. Çalışmayan kişilerin kredi kullanması genel olarak zor olsa da ev hanımları belli bankalara kredi başvurusunda bulunarak bu fırsattan yararlanabilir.

Ev hanımlarına kredi veren bankalar genel olarak bazı kriterleri analiz etmekte ve kredi başvurusunu buna göre cevaplandırmaktadır. Bu kriterler arasında en önemli olanı ise kredi başvurusunda bulunan kişinin kredi notudur. Kredi notu düşük olan bir ev hanımının kredi kullanması imkânsıza yakındır. Yasal takibe takılmayan ve daha önce bankalarla herhangi bir sorun yaşamamış olan ev hanımları çok yüksek miktarda olmamak kaydıyla kredi başvurusunda bulunabilirler.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar
Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar

Ev hanımlarına kredi veren bankalar kredi başvurusunda bulunacak olan kişilerin kredi notunun kabul edilebilir seviyede olmasını istemektedir. Yani kredi notunuz minimum 1400-1500 olmalıdır. Bu şartı sağlıyorsanız eşinizin gelir belgesi (maaş bordrosu) veya kendi gelir belgenizle bankalara kredi başvurusunda bulunabilirsiniz. Eğer belgelenebilir düzenli bir geliriniz varsa (kira geliri) kredi kullanmadan önce bu belgeyi bankaya sunmalısınız. Bu daha kolay bir şekilde kredi başvurunuzun sonuçlanmasına yardımcı olacaktır.

Evin kira mı yoksa sizin mi olduğu da yine kredi kullanılmasında etkili bir koşuldur. Bazı durumlarda banka sizden kefil veya ipotek edebileceğiniz bir taşınmaz da isteyebilmektedir. Ev hanımlarına kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası, ING Bank, Yapı Kredi ve Denizbank gibi bankalar yer almaktadır. Belgelenebilir gelirinizin olması bu bankalara belgeyle başvuru yaparak kredi alma şansınızı arttırmanıza neden olacaktır.

Ev Hanımları İçin Kredi

Kredi için başvururken ev hanımlarının dikkat etmesi gereken bazı kriterler de yer alıyor. Kredinin miktarı ve vadesi başvuru sürecine doğrudan etki ediyor. Yani yüksek miktarda kredi için başvuru yaparsanız bu başvuru kabul edilmeyebilir. Bunun yerine daha makul şartlarda kredi başvurusunda bulunmalısınız. Böylece kredi başvurunuzun olumlu sonuçlanma şansı daha yüksek olacaktır.

Banka politikalarına göre 48 aya kadar vadeli kredi başvurusunda bulunabilmeniz mümkün olabilir. Başvuru yaparken 5-6 Bin veya 10 Bin TL gibi daha kolay ödenebilecek miktarlar için başvuru yapmanız sizin yararınıza olacak bir durumdur. Makul şekilde başvuru yapmanız ev hanımlarına kredi veren bankalar tarafından kredi başvurunuzun kabul edilmesini sağlayacaktır.

Ev Hanımlarına Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir