Anasayfa / Esnek Hesap Nedir

Esnek Hesap Nedir

Esnek Hesap Nedir, Acil nakit ihtiyacı oluştuğunda birilerinden borç bulmaya çalışmak canınızı sıkabilir. Bunun gibi durumlarda nakit ihtiyacınız için nakit avans veya esnek hesap size yardımcı olacaktır. Birçok banka müşterilerine esnek hesap hizmetini sunmaktadır. Bu sistemle banka müşterileri acil nakit ihtiyaçlarını esnek hesap aracılığı ile karşılayarak nakit ihtiyaçlarına en etkili çözümü üretiyor.

Esnek hesap kullanarak hem ATM’lerden para çekebilir hem de hesabınızda para olmadığında rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. Adınıza tanımlanan bir kredi limiti olarak açılan esnek hesap özellikle maaş müşterilerine sunulan bir hizmettir.

Esnek Hesap Başvurusu

Müşterisi olduğunuz bankanın şubelerinden, internet şubesinden, mobil şubeden veya telefon bankacılığını kullanarak esnek hesap başvurusunda bulunabilirsiniz. Maaş aldığınız banka, hesap açarken siz istemeseniz bile hesabınıza esnek hesap tanımlayabilir. Eğer esnek hesap kullanmak istemiyor ve bu hizmetin gereksiz olduğunu düşünüyorsanız daha sonra esnek hesabınızı dilediğiniz şekilde kapatabilirsiniz.

Esnek Hesap Nedir
Esnek Hesap Nedir

Genel olarak banka size uygun bir limit belirlemektedir. Limit arttırma veya düşürme işlemlerini de internet şubesi, mobil şube veya ATM aracılığı ile rahatlıkla gerçekleştirebilirsiniz. Tüm bankalarda işlemler aynı şekilde gerçekleşmediğinden dolayı müşterisi olduğunuz bankadan bilgi almanız sizin için daha kesin bir çözüm olacaktır.

Esnek Hesap Kullanımının Faydaları

Esnek hesap acil nakit ihtiyacı bulabilmenize olanak sağlar. Kredi kartından nakit para çekebilmeniz mümkün değilken esnek hesapta direkt olarak nakit para çekebilirsiniz. Böylece para bulma sorununuz çözülmüş olur.

Ayrıca kredi kartınız yoksa esnek hesap kullanarak rahatlıkla alışveriş yapabilirsiniz. İnternetten veya mağazadan kartınızla hesabınızda para olmasa dahi alışveriş yapabilmeniz mümkündür. Kartınızda para bulunmuyorsa alışveriş tutarınız esnek hesap limitinizden çekilecektir. Daha sonra ödeme yaptığınızda esnek hesap limitiniz tekrar yükselecektir.

Esnek Hesap Kullanımında Dikkat Edilmesi Gerekenler

Esnek hesap kullanırken faiz oranlarını göz önünde bulundurmalı ve o anki acil nakit ihtiyacınız kadar para çekmelisiniz. Bilindiği üzere esnek hesap gecikme faiz oranı kredi kartı gecikme faiz oranından daha yüksektir. Bu nedenle istenmeyen bir durumla karşılaşmamak adına esnek hesap kullanımınıza oldukça dikkat etmelisiniz.

Esnek hesap kullanırken borcunuzu geciktirmezseniz yüksek gecikme faizi ödemek zorunda kalmazsınız. Acil nakit ihtiyaçlarınızı karşılamak için esnek hesabınızı sık kullanıyorsanız borcunuzu kısa süreler içerisinde ödemeye dikkat edin. Aksi takdirde esnek hesaptan para çekip uzun süre ödememeniz hakkınızda yasal süreç başlamasına ve borcunuzun her geçen gün artmasına sebep olabilir.

Esnek hesap borcunuzu ve ödeyeceğiniz faizi bankanız ile iletişime geçerek veya mobil şube – internet şubesi aracılığı ile öğrenebilirsiniz. Esnek hesap başvurusu yaptığınızda gecikme faizi oranını mutlaka öğrenmeli ve ödeme zamanınıza dikkat etmelisiniz.

Ayrıca “Ev Hanımlarına Kredi Kartı Veren Bankalar” yazımızıda okuyabilirsiniz.

Esnek Hesap Nedir sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir