Anasayfa / Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar, Hayat bazen herkese eşit şartlar maalesef ki sunamıyor. Birikmiş parası olmayan kişiler, acil olarak ortaya çıkan nakit para ihtiyaçlarını ancak bankalar üzerinden kredi çekerek halletmeye çalışıyor. Mevcut işlerinden dolayı bankalara net bir ödeme talimatı veremeyen kişiler, alternatif seçenekler üzerinden bankalar ile anlaşmalar sağlamak istiyor. Bazı durumlarda çektiğiniz krediyi hemen ödeyemeyebilirsiniz. Bu gibi durumlarda bankaların sunmuş olduğu ertelemeli kredi veren bankalar hizmetinin tam da size göre olduğunu söyleyebiliriz. Son zamanlarda ertelemeli kredi veren bankalar araştırmasının giderek yaygınlaşması bu konu üzerine içerik oluşturmamıza neden olmuştur.

Ertelemeli kredi, kısaca çekilen kredi taksitlerinin ilk ödemesinin ileri bir tarihe atmasını sağlıyor. Özellikle ticari girişimleri üzerine kredi çeken işletmeler, ödemelerini kazanç elde etmeye başlayınca yapabilmeleri nedeni ile bu kredi hizmetinden yararlanmak istiyor. Normalde çekilen bir kredinin ödemesi bir ay sonra başlamaktadır. Ertelemeli kredi almanın elbette bazı şartları, kuralları bulunmaktadır. Yazımız içerisinde ertelemeli kredi ile ilgili merak edilen tüm ayrıntılara ulaşabileceksiniz.

Ertelemeli Kredi Nasıl Çekiliyor?

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Yukarıda da belirttiğimiz üzere ertelemeli kredi veren bankalar arayışının son zamanlarda giderek artmaktadır. Şimdi şu şekilde konuya açıklık getirecek olursak; örneğin BDDK’nın koymuş olduğu kurala göre bir banka 48 aydan daha uzun vade ile ihtiyaç kredisi veremez. Ödeme durumundan ötürü 3 ay ya da 6 ay ertelemeli kredi çekmek isteyen bir kişi, 48 ay üzerinden ihtiyaç kredisi çekmek istediğinde sistem engeli ile karşılaşmaktadır. 48 ay vade üzerine ertelemeli vade eklendiğinde 51 ya da 54 ay vade olmakta. Bu duruma izin verilmediğinden dolayı ertelemeli kredi veren bankalar, bu gibi ihtiyaçlarda erteleme süresini vadeye dahil etmektedir.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar
Ertelemeli Kredi Veren Bankalar

Yani; 48 ay vade üzerinden kredi çekmiş bir kişi, 3 ay erteleme aldığında borçlarını 45 ay vade üzerinden ödemek durumundadır. Erteleme olarak kullandığı sürenin borçları diğer ayın vadelerine yansıtılmaktadır. Bu şekilde ertelemeli  kredi hizmeti veren banka konusunda yaptığımız araştırmalar sonucunda;

  • Türkiye İş Bankası İhtiyaç Kredisi – 48 Ay vade süresine karşın %2,60 faiz uygulamaktadır.
  • Burgan Bank İhtiyaç Kredisi – 48 ay vade süresine karşın %2,79 faiz oranı uygulamaktadır.
  • Akbank İhtiyaç Kredisi – 48 ay vade süresine karşın %2,81 faiz oranı uygulamaktadır.

Ertelemeli Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Kredi İcra Takibi Ne Zaman Başlar?

Kredi İcra Takibi Ne Zaman Başlar?, Bankalar üzerinden ihtiyaç kredisi, konut kredisi ya da taşıt …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir