Anasayfa / En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar, Vadeli hesap ya da vadeli mevduat hesabı paranızı güvenle saklarken ek gelir elde edebileceğiniz bankaların sunduğu bir hizmettir. Paranızın belirli bir süre kadar banka hesabınızda durmasına karşılık bankanın size verdiği kâr payı olarak da özetlendirilebilir. Vadeli mevduat hesabı açıldığında yatırılan paraya ve vade süresine bağlı olarak hesaplanan oran kadar vade sonunda belirli bir kar elde edilir. Bu kar vade sonunda hesaba otomatik olarak yatırılır. Vade günü hesaptan kar, toplam bakiyenin tümü ya da istenilen miktarda para çekilebilir. Ancak özel kampanyaları olan bazı bankalar hariç çoğu bankadan vadesi dolmadan hesaptan para çekilmek istendiğinde vade bozulur. Toplu parası olan ya da birikim yapmak isteyenlerin en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar konusunda araştırma yapması çok doğal.

Vadeli Hesap Faizi Nelere Bağlıdır?

Bankalar müşterilerine belirli oranlarda vadeli hesap faizleri sunarlar. Bu oranlar yatırılan ana paranın miktarına ve vade süresine göre değişiklik gösterebilir. Genelde ana paranın miktarı arttıkça ve vade süresi uzadıkça faiz oranları da yükselir. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar arasında da bu oranlar değişiklik gösterebilmektedir. Her banka bu parametrelere ve kendi vadeli hesap politikalarına göre vadeli mevduat hesabı oranlarını belirler. Bu oranlar sabit olmayıp banka tarafından zaman zaman değiştirilebilmektedir. Bazı bankalar kampanya dahilinde yeni müşterilerine belirli bir süre daha yüksek faiz de önerebilmektedir. Genelde bankaların vadeli mevduat hesabı oranları, internet bankacılığı ortamında çok daha yüksek olur. Ayrıca çoğu bankanın sunduğu internet bankacılığı üzerinden birkaç dakika içerisinde kolayca e-vadeli mevduat hesabı açmak mümkündür. Bankaların vadeli mevduat hesapları döviz ya da Türk Lirası cinsinden açılabilir. İki hesap için de ayrı ayrı faiz oranları banka tarafından sunulur. Söz konusu oranlar anlık olarak banka tarafından değişebileceği için en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar da değişebilir. Vadeli hesap açılması düşünüyorsa o an için en yüksek faizi veren banka araştırılmalıdır.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar
En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar

Bankaların Vadeli Hesap Faiz Oranları Karşılaştırmaları

Bankalar faiz oranlarını yıllık faiz olarak açıklamaktadır. En yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar konusunu araştırırken internet şubesi kullanıldığında faiz oranları yükseldiği için biz bu yazımızda internet şubesinden açılan vadeli hesap faiz oranlarını inceledik. Ayrıca bankaların vadeli mevduat hesap faiz oranları vade süresine göre değişmektedir. Vadenin en az ve en fazla kaç gün verilebileceği yine bankadan bankaya değişiklik göstermektedir. Genelde yatırım yapmak isteyenler daha pratik olduğu için ve 31. Gün aşıldığında faiz oranı da arttığı için vadelerini 32 gün olarak ayarlarlar. Biz de bu yüzden 32 günlük vadelerin faiz oranlarını inceledik. İşte en yüksek vadeli hesap faizi veren bankalar arasından birkaç tanesi:

  • Alternatif Bank: Türk Lirası için %23,90, Euro için %1,5, Dolar için ise %4 yıllık faiz oranlarına sahiptir.
  • ING Bank: Türk Lirası için %23.50, Euro için %1.30, Dolar için ise %4 yıllık faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır.
  • Yapı Kredi: Türk Lirası için %22,60, Euro için %1, Dolar için %3 yıllık faiz oranlarına sahiptir.
  • Akbank: Türk Lirası için %22, Euro için %1,60, Dolar için ise %4.25 faiz oranlarını açıklamıştır.
  • Halkbank: Türk Lirası için %20,75, Euro için %1.30, Dolar için ise %1.45 faiz oranlarını müşterilerine sunmaktadır.
  • Denizbank: Türk Lirası için %20.50, Euro için %1.30, Dolar için %1,80 faiz oranlarına sahiptir.
  • Ziraat Bankası: Türk Lirası için %18.50, Euro için %1.25, Dolar için %2,75 faiz oranlarını açıklamıştır.

En Yüksek Vadeli Hesap Faizi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir