Anasayfa / En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar

En uygun taşıt kredileri ile alakalı yapmış olduğumuz araştırmalar sonucu sıfır ve ikinci el araç almak isteyenler için avantajlı paketleri sizlere bu yazıda sunduk. Listeler halinde paylaşacağımız bu avantaj paketlerini birbirleriyle karşılaştırıp size en uyumuna çok kolay bir şekilde karar verebileceksiniz.

Küçük bir dipnot olarak verecek olursak peşinatız araç kredisi veren bankalar başlıklı yazımızda da bahsettiğimiz gibi kredinizi maaş müşterisi olduğunuz bankalardan almanız daha avantajlıdır.

Uygun taşıt kredisi veren bankalar ve faiz oranları 2018

Uygun taşıt kredisi veren bankalar yazımızda sıfır ve ikinci el araçlar için kredi kullanma şartlarını ve faiz oranları sizler için bu başlıkta paylaşacağız kredi faiz oranlarını gördükten sonra sıfır araba mi yoksa ikinci el araba mı almaya siz karar vereceksiniz. Şimdi gelelim bankaların verdikleri taşıt kredilerine ve sizler için sunulan özel tekliflerine

Akbank taşıt kredisi ve faiz oranları

Akbank’ın taşıt kredileri ile ilgili öncelikle sizlere soymak istediğim konu Akbank da sıfır ve ikinci el araçlarda kredi faiz oranı değişmemektedir. Ayrıca diğer bankalardan farklı olmak suretiyle kasko ve zorunlu rehin bırakma islemleri Akbank tarafından kaldırıldı. Aynı zamanda bu kredi paketinin diğer bir özelliğide şu ki yapmış olduğumuz bütün farklı vade seçeneklerinde sabit faiz oranı kullanılmaktadır. Bunu şöyle açıklayalım ödeneğin; 30 bin TL krediyi 15 ay vadeli ile %1.33 Faiz oranı ile alıyorsanız aynı kredi tutarına 20 ay vade yapsanız bile faiz oranınız değişmeyecek ve faiz oranı %1.33 olacaktır.

Akbank faiz oranı %1.34 ile finans banktan daha avantajlıdır. Peki bu taşıt kredisine nasıl başvuru yapabilirim. Çok kolay şartları; 18 yaşından büyük olmanız ve sicilinizin düzgün olması şartı ile gelir belgesiz ipoteksiz bir şekilde sadece akbank şubelerinden ve akbank internet şubesinden rahatlıkla çekebilirsiniz. Yanlızca alacağınız taşıt kredisi taksitlerinin ele geçen paranın toplamının yarısını geçmemesi gereklidir yani şöyle anlatayım 4000 TL maaş alıyorsanız taksitleriniz maksimum 2000 TL olmalıdır.

Akbank taşıt kredisi hesaplama

Taşıt Kredisini 50 bin TL ‘den baz alırsak 48 ay vade ile %1.34 Faiz oranı ile aylık taksitleriniz 1.502 TL olmaktadır buda toplamda 72.135 TL etmektedir.

En uygun taşıt kredisi veren bankalar
En uygun taşıt kredisi veren bankalar

Finansbank taşıt kredisi ve faiz oranları

Finansbank da faiz oranları ve vade seçenekleri biraz farklı mesela 48 ay  ade ile sıfır veya ikinci el arabalardan Sadece 5 yazısını geçmemiş olması veremiyorum ama ikinci el araba 5 yaşından büyükse ona farklı bir vade şekli uygulanıyor onuda size şöyle anlatayım aracın yaşı ile kaç yıl vade varsa onların toplamı 10 yılı geçmemesi lazım yani formül söyle araç yaşı + vade yılı = 10 olmalıdır. Rakamlarla örnekledirecek olursak  diyelim ki 7 yaşında bir araç alacaksınız bunu 10 ‘an çıkaracaksınız 10 -7=3 yani 7 yaşında ki bir araca 3 yıl vade seçeneği sunulacaktır.

Finansbank taşıt kredisi faiz oranı Akbanka göre biraz daha yüksek Finansbank taşıt kredisi fariz oranı %1.45’dir. bankadan aldığınız kredi ile aldığınız aracı bankaya teminat olarak gösterebilirsiniz.

Finansbank faiz hesaplama

Bir önce ki araştırdığımız bankada 50 bin TL üzerinden hesap yapmıştık yine 50 bin TL üzerinden hesaplama yapalım bankadan kredi olarak aldığımız bu tutar %1.45 Faiz oranı ile 48 aylık vade seçeneği ile aylık ödemeleri 1.545 TL civarı ediyor buda toplamda yaklaşık olarak 74.162 TL yapıyor.

Ziraat Bankası taşıt kredisi ve faiz oranları

Bütün bankalar arasında %1.22 Faiz oranı ile en uygun taşıt kredisi veren bankalar 2018 başlıklı yazımızda ziraat bankası birinci sırayı almıştır. Ancak diğer ancak bu bankanın da diğer bankalara gore kuralları var örneğin alacağınız araç maksimum 5 yaşında olacak veya sıfır olacak ayrıca teminat birlikte KASGO ve hayat sigortası zorunludur.

Ziraat Bankası faiz oranı hesaplama

50 bin TL krediyi %1.22 faiz oranı ile aldığımızı düşünürsek aylık taksidimiz 1.457 TL etmektedir. ödeyeceğiniz toplam miktar bu şekilde 69.959 TL yapmaktadır.

Diğer bankalar, faiz oranları ve hesaplamaları

İş bankası faiz oranı ve hesaplaması

İş bankası faiz oran %1.35 Faiz oranı ile taşıt kredisi veren bankalar arasında en hızlı şekilde teminatsız kredi veren bankalar arasındadır. Banis şubelerinden veya internet şubesi üzerinden anında en uygun taşıt kredisine sahip olabilirsiniz.

Vâkıf bankası faiz oranı ve hesaplaması

50 bin TL krediyi 48 ay vade ile vakıf bankasından alırsanız aylık ödemeniz 1.545 TL taksitler şekilde ödersiniz bu şekilde toplamda 74.162 TL toplamda ödemeniz olur.

Halk Bankası faiz oranı ve hesaplaması

Halk Bankası uygun taşıt kredisinde 50 bin TL krediyi 48 ay vade ile alırsanız. Aylık ödemeniz 1.468 TL yapmaktadır toplamda 70.500 TL  ödersiniz. Bu şekilde ziraat bankasından sonra en uygun krediyi halk bankasından alırsınız.

Taşıt Kredisi alırken dikkat edilmesi gerekenler

uygun taşıt kredisi veren bankalar arasında gezinerek yaptığınız araştırmalara büyük uğraşlar harcayarak yaptığınız bu çalışmaları sizlerin adınıza biz yaptık şimdi nacizane bir filimizden bahsedeceğim. Örnekler şeklinde açıklayacak olursak alacağınız 50 bin TL uygun taşıt kredisini ziraat bankasından aldığınızı düşünürsek %1.22 oranla 48 ay vade yaparsanız ne olur aylık taksitleriniz 1.457 TL yapar.  Bu şekilde toplamda masrafınız 50 bin TL  üzerinden 19 .959 TL yapar ama bu vadeyi 36 aya düşürürsek aylık taksidiniz 1.789 TL yapar buda toplamda 50 bin TL üzerine masrafınız 14.426 TL yapar bu hesaba göre eğer kredinizi alırsanız toplamda 5000 TL  gibi bir miktar karanız olacaktır.

En Uygun Taşıt Kredisi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir