Anasayfa / En Çok Puan Veren Kredi Kartı

En Çok Puan Veren Kredi Kartı

En Çok Puan Veren Kredi Kartı, Alışverişlerini daha uygun seçenekler ile yapmak isteyen birçok kişi gibi sizler de kredi kartı kullanıyorsuzdur. En büyük avantajlarından birisi olan taksitli alışveriş sayesinde istediğiniz ürün ve hizmetleri oldukça kısa sürede temin edebilirsiniz. Bankalar, müşteri sayısını artırmak amacı ile kullandıkları süre boyunca ekstre para puan vererek bir sonraki alışverişlerinin daha indirimli hale gelmelerini sağlar. Örneğin akaryakıt alışverişleri sırasında kredi kartı kullanan kişilere harcamalarının %5’i kadar puan ücreti yatırılmaktadır. Bu yazımız içerisinde en çok puan veren kredi kartı konusunda bir sıralama oluşturmaya çalışacağız.

Yapı Kredi World Kart

Yıllık kart kullanım ücreti 91 TL olan Yapı Kredi World Kart, yapılan her alışverişte %2,25 puan hediye etmektedir. Bu kart aracılığı ile yurtdışı alışveriş yapılması durumunda 75 TL’ye kadar indirim sağlayan bu kart, anlaşmalı üye işyerleri üzerinden yapılan alışverişlerde %10 oranında da indirim sağlıyor. Artı olarak bu kart üzerinden yapılan alışverişler üzerinden World puan kazanımı da yapılmaktadır. Ortalama olarak 2 World puan 1 kuruş değerindedir.

Akbank Axess Kart

Akbank Axess kart ile anlaşmalı üye işyerleri üzerinden yapılan alışverişlerde kazanılan her 1 Chip para 1 TL değerinde olmaktadır.  Akbank Axess kart üzerinden yapılan standart alışveriş üzerinden alışveriş tutarın %2,25’i kadar para puan yatırılmaktadır. Yıllık kart kullanım ücreti 104 TL olan Akbank Axess Kart, çıkartılan her ek kart için de belirli oranda kart kullanım ücreti almaktadır.

Garanti Bankası Bonus Kart

Yıllık kart kullanım ücreti 102,5 TL olan Garanti Bonus Kart, anlaşmalı üye işyerlerinden yapılan alışverişler üzerinden puan vermeye devam etmektedir.  Yapılan alışverişlerde tutarı bağlı olarak verilen her 1 puanın karşılığı 1 TL olmaktadır. Garanti, çeşitli akaryakıt firmaları ile yaptığı anlaşmalar üzerinden de bonus puan vermektedir. Akaryakıt harcamalarını Bonus Kart üzerinden yapan kişiler, 75 TL’ye varan bonus puan kazanabilirsiniz.

Yazımız içerisinde kısaca en çok puan veren kredi kartı hakkında bilgiler vermeye çalıştık. Para puan durumları genellikle yüksek tutardaki alışverişler sonucunda veriliyor. Market alışverişleri, tek parça kıyafet alışverişleri üzerinden ancak birkaç liralık puan kazanabilirsiniz. Konu hakkındaki daha fazla bilgiye çalıştığınız banka ile görüşerek elde edebilirsiniz.

En Çok Puan Veren Kredi Kartı sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir