Anasayfa / Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar, Dul yetim maaşına kredi veren bankalar konusunda detaylı bilgi vereceğiz. Dul ve yetim maaşına bankalar kredi vermektedir. Ancak bazı bankalar gelir durumunuzu riskli görmesinden dolayı kredi konusunda çekinceli davranmaktadır.

Dul ve yetim aylığı bulunan kişiler kredi başvurusu yapmak istiyorsa bankalar kredi sahibinden bazı belgeler istemektedir. Alacağınız krediyi ödeyebilecek kapasitede olmanız birinci kuraldır. Bazı kişilerin yetim maaşları düşük olması nedeniyle bankalar bu riske girmeyerek kredi talebinizi olumsuz sonuçlandığını açıklamaktadır. Bankalara kredi talebinde bulunduğunu zaman kredi başvurusu sonrasında bankalar detaylı arama yapmaktadır. Kredi siciliniz ve notunuz bu nedenle önemlidir. Eğer kredi notunuz düşük olursa bankalar kredi talebinizi olumsuz sonuçlandırmaktadır. Eğer kredi notunuz bulunmuyorsa sadece maaş aldığınız bankadan kredi alabilirsiniz.

Dul ve yetim aylığı bulunan vatandaşlar evlenme durumları nedeniyle bankalar özellikle gençlere kredi vermemektedir. Bunun nedeni ise kişi evlendiği zaman dul ve yetim aylığının kesilmesidir.

Ziraat Bankası Dul Yetim Maaşı Kredisi

Eğer dul ve yetim aylığınızı Ziraat bankası üzerinden alıyorsanız, kredi talebinde bulunabilirsiniz. Banka maaşınızın katına göre belirli bir limit koymaktadır. Eğer maaşınız başka bir bankada bulunuyorsa kredi almak için maaşınızı Ziraat Bankasına taşıyabilirsiniz.

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar
Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar

Vakıfbank Dul Yetim Maaşı Kredisi

Vakıfbank dul ve yetim aylığı konusunda yaş sınır uygulamaktadır. Evlenme riski görmediği müşterilerine kredi veren banka maaşınızın 22 katına kadar kredi verebilmektedir. Kredi verilmeden önce kredi notunuz temizse ve kredi konusunda banka ile hiç çalışmanız bulunmuyorsa krediniz olumlu sonuçlanmaktadır.

PTT Üzerinden Dul Yetim Maaşı Kredisi

PTT üzerinden maaşınızı alıyorsanız Aktifbank yaşınıza ve maaşınıza bakmadan kredi veriyor. Diğer bankaların prosedürleriyle uğraşmak istemiyor ve maaşınızı da PTT ‘den alıyorsanız Aktifbank aracılığı ile kolayca kredi kullanabilirsiniz.

Dul Ve Yetim Maaşı Bulunan Kişi Konut Kredisinden Yararlanabilir Mi?

Dul ve yetim aylığı alıyorsanız konut kredisi için bu durum yeterli olmayabilir. Bankalardan konut kredisi almak için ek gelir ya da hane gelirini de göstermeniz gerekir. Konut kredileri konusunda ilk olarak maaş aldığınız bankadan başvuru yapmanızı sizlere tavsiye ediyoruz.

Dul ve Yetim Maaşına Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir