Anasayfa / Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar, müşterilerine verdiği hizmetler üzerinden belirli bir miktar ücretler alarak kazanç sağlamaktadır. Kredi başvurusunda bulunan kişiler, kredileri onaylanıp parayı çekmek istediklerinde kredi tutarı içerisinde kredi dosya masrafı adı altında ücretler kestiğini görmektedir. 2014 yılına kadar bankalar bu ücreti istediği şekilde alabiliyordu. BDDK, gelen şikayetlere yanıt vererek bankaların dosya masrafı almalarını yasaklayarak geçmiş yıllarda da alınan haksız ücretleri geri iade etmelerini istedi. Bu süreçten sonra bu işlem ücreti Finansman Tahsis Ücreti olarak değiştirilmiş olup yasal olmayacak şekilde halen alınmaya devam edilmekte. Bu yazımız içerisinde dosya masrafsız kredi veren bankalar hakkındaki güncel verileri sizler ile paylaşmaya çalışacağız. 2019 yılında dosya masrafı almayan bankalar,

Kredi Dosya Masrafı Ne Kadar?

Yazımız içerisinde genel olarak dosya masrafsız kredi veren bankalar konusuna geçmeden önce bankaların ne kadar dosya masrafı aldıklarına bakalım. Bankalar, çekilen kredi tutarının en fazla binde 5’i kadar kredi dosya masrafı alabilmektedir. Alınan dosya masrafları;

  • 20,000 TL’ye kadar olan krediler için tahsis edilen dosya masrafı 100 TL’dir
  • 100,000 TL’ye kadar olan krediler için tahsis edilen dosya masrafı 500 TL’dir.
  • 200,000 TL’ye kadar olan krediler için tahsis edilen dosya masrafı 1,000 TL’dir.
Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar
Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar

Yukarıda da görebileceğiniz üzere bankalar maksimum binde 5 oranda bir dosya masrafı almaktadır. Bu masraflar ufak gibi görünse de kişilerin ekonomilerini ciddi oranda sarsabiliyor. Bu gibi durumlarda tüketiciler yıllarca çalıştığı bankalardan uzaklaşarak dosya masrafsız kredi veren bankalar ile çalışmayı uygun görmektedir.

Kredi Dosya Masrafı Almayan Bankalar

QNB Finansbank, dijital bankacılık hizmeti olan Enpara üzerinden dosya masrafsız bir şekilde ihtiyaç kredisi vermektedir. 36 aya kadar vadeli olacak şekilde 50,000 TL’ye kadar verilen kredi, tamamen masrafsız bir şekilde sunuluyor. Bu kredi türü için tahsil edilen faiz oranının ise %2,49 olduğunu görmekteyiz.

Türkiye Ekonomi Bankası, mobil bankacılık hizmeti olan CEPTETEB üzerinden kredi dosya masrafı almadan kredi veriyor. %2,40 oranında verilen ihtiyaç kredisi için maksimum çekim tutarı banka ile yapılacak görüşmeler sonrasında belirli oluyor.

Bununla beraber Ziraat Bankası, Fibabanka, Halkbank ve Şekerbank’da dosya masrafsız kredi veren bankalar arasında yer alıyor.

Dosya Masrafsız Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir