Anasayfa / Cildimizi Doğal Yollarla Gerelim

Cildimizi Doğal Yollarla Gerelim

[adrotate banner=”2″]

Gergin bir cilt herkesin hayali malum. Bunun için nice insan bıçak altına yatmaktan çekinmiyor. Ya da pek çok bakım ürününe kucak dolusu paralar bayılıyor. Estetik yaptırmak istemeyen ve o kadar para harcamaktan çekinen kişiler de “cildimizi nasıl daha gergin yaparız” diye soruyor. Ben de estetiği sevmeyen, bir ton parayı da bakım ürünlerine vermekten kaçınan biriyim. Üstelik ürün kullanacaksam da kimyasal olanlarından uzak durmaya çalışırım. O zaman sorunun çözümü ne? Rahatlıkla bulabileceğimiz ve doğal olan ürünleri harmanlayarak cildimize tatbik etmek tabiî ki. Doğal cilt gerdiren maskeler nelerdir?

  • Biberiye ve Süt

Biberiye yemeklerimizde severek kullanabileceğimiz oldukça güzel bir baharat. Sağlık sorunlarının aşılmasında yardımcı olduğu gibi, cildimiz için de yardım istediğimizde bizi geri çevirmiyor. Biberiyeye bir de süt eklediğimizde oldukça gergin bir cilt elde etmek mümkün. 10 gram biberiyeyi bir su bardağı ılık süte atarak birkaç dakika bekleyin. Ardından tülbent ya da süzgeç yardımıyla süzün. Cildinize de pamuğu batırarak uygulayın. Göz çevresine sürmekten kaçınmakta fayda var.

  • Ananas Suyu

Bu yöntem cilde tatbik edilmiyor. İçeriğinde B ve C vitamini barındıran ananasın suyunu içmeniz gerekiyor. Ayrıca içeriğindeki ‘Bromelain’ enzimi sayesinde dokular gerginleşiyor ve bu sayede cilt de gerginleşiyor. Kişi isterse ananasın suyunu sıktıktan sonra posasını ya da kabuğunda kalan kısmını cildine yumuşak hareketlerle uygulayabilir.

[adrotate banner=”2″]
  • Maydanoz Maskesi

Bu maske göz çevresinin nemlendirilmesi ve gerginleştirilmesi için. Malzeme olarak 1 orta boy maydanoz ve bir su bardağı sıcak su. Maydanozu ince bir şekilde kıyın ve bir kaba alın. Üzerine de sıcak suyu ekleyin. Yaklaşık 10 dakika bu şekilde demlensin. Ardından maydanoz suyunu soğutun ve süzün. Göz çevrenize göz nemlendiricisini sürün ve iki gözünüz için de bir parça pamuğu bu suyla ıslatın. Gözlerinin üzerine koyduğunuz pamuklarla 10 15 dakika kadar gözlerinizi dinlendirin. Haftada 2 3 kez yapmak yeterli olacaktır.

  • Kuru Ciltlere Buğday Maskesi

Kuru ciltlerin daha fazla neme ihtiyacı olur çünkü adı üstünde kuru cilt. Cilt kuru kaldığında kırışması da daha hızlı olacağı için kuru ciltler ekstra önem ister. Maskenin yapılışına gelecek olursak; bir su bardağı buğday mutfak robotunda öğütülür. İçine 2 çorba kaşığı doğal zeytinyağı eklenir. Karışımın erimesi beklenir ve cilde uygulanır. Yatarak beklenmesi önemlidir. Yaklaşık yarım saat beklendikten sonra ılık suyla temizliği sağlanır. Haftada 1 kez uygulanması yeterli olacaktır.

[adrotate banner=”2″]

 

Cildimizi Doğal Yollarla Gerelim sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir