Anasayfa / Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ?

Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ?

BES, Yani bireysel emeklilik sistemi insanların gençliğinde bankaların belirle kampanya ve faiz oranları ile sizden almış olduğu parayı biriktirerek yaşlılık döneminde yani emekli döneminde daha rahat bir hayat sürdürmek için yapmış olduğunuz birikim sistemine denir. Bu sitemin normal devlet işinde veya özel bir şirkette çalışarak SGK’lı olması gibi bir şey değildir. SGK sisteminde kişiler primi yattığı dönem boyunca ayrıca sağlık hizmetlerinden de yararlanabilirler. Ancak bireysel emeklilik sisteminde böyle bir uygulama yoktur. Bireysel emeklilik , sigorta şirketleri veya bankala tarafından uygulanmaktadır. Bankaya veya sigorta şirketine her ayın belirle döneminde belirli miktarda para yatırarak 50 yaşına kadar devam eder. 50 yaşından sonra yatırmış olduğunuz parayı karıyla birlikte aylık olarak maaş sistemi gibi alırsınız.

Bireysel Emeklilik İptal Etme ( BES İptal Etme )

Bireysel emeklilik sistemine girdiniz ve pişman oldunuz yada sigorta şirketinizi değiştirmek istiyorsunuz veya faiz olduğunu düşünerek bu sistemden komple çıkmak istiyorsanız. Bireysel emeklilik sistemine girerken imzalamış olduğunuz belgelerde şartnameler vardır. Bu şartlara göre bireysel emeklilik sisteminden çıkabilir veya herhangi bir sigorta şirketine sisteminizi taşıyabilirsiniz. Yani demek istediğimiz Bireysel emeklilik sistemine girerken imza atmış olduğunuz belgelerde bütün detaylar vardır. Bu şartlara göre hareket edebilirsiniz. Yada Bireysel emeklilik isteminizi taşımak istediğiniz şirket ile görüşüp şirketler arası uzlaşma sağlayabilirsiniz. Bireysel emeklilik iptali için Sigorta şirketlerinin şubelerini, İnternet sitelerini veya müşteri hizmetlerini arayarak bireysel emekliliği iptal edebilir veya iptal için bilgi alabilirsiniz.

Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ?
Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ?

Bireysel Emeklilik Sistemi İptal Etme Telefon Numaraları

Bireysel emeklilik nasıl iptal edilir diye düşünüyorsanız hiç kafanızı yormayın biraz sonra aşağıda vereceğimiz tablodan bireysel emeklilik iptal telefon numaralarını arayarak, mail atarak, faks atarak veya şirket şubesine giderek yüz yüze de iptal edebilirsiniz. Bunlarında dışında olarak da şirketin mobil uygulama sistemi varsa mobil uygulamaya girerek bireysel emeklilik iptal talebinde bulunarak bireysel emeklilikten çıkabilirsiniz. Ancak şimdiye kadar görüp tecrübe edindiğimiz bilgilere göre bireysel emeklilik iptali için kullanılan yol telefon ile iptal seçeneğidir.

Bireysel Emeklilik İptal Telefon Numaraları

 
SİGORTA ŞİRKETİ İSMİ TELEFON NUMARALARI
Anadolu Hayat Emeklilik 444 55 00
Aegon Bireysel Emeklilik 08502220312
Allianz Bireysel Emeklilik 08503999999
Garanti Bireysel Emeklilik 4440336
Cigna Finans Bireysel Emeklilik 4440984
Groupama Bireysel Emeklilik 02123676767
Halkbank Bireysel Emeklilik 4444400
Fiba Bireysel Emeklilik 4448288
NN Hayat Bireysel Emeklilik 08502106694
Ziraat Bireysel Emeklilik 08502229700
Katılım Bireysel Emeklilik 08502260123
Vakıfbank Bireysel Emeklilik 4449237

Bireysel Emeklilik Nasıl İptal Edilir ? Şartları Nelerdir ? sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir