Anasayfa / Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar, Geçtiğimiz aylarda hükümetin açıkladığı bedelli askerlik uygulaması vatani görevini yapmak isteyenler için müjde oldu. 25 yaşının üzerinde olan ve askerlik görevini henüz tamamlamamış ve hükümet tarafından belirlenen koşullara uyan erkekler 15.000 TL karşılığında bedelli askerlik yapabilecekler. Kararın açıklanmasının ardından bedelli askerlik kredisi veren bankalar merak konusu oldu. Bankalar da konu ile ilgili kampanyalarını duyurmaya ve müşterilerine sunmaya başladılar. Bedelli askerlikten yararlanmak isteyen ancak hazır toplu parası olmayan bireyler için oldukça iyi bir seçenek. Düşük faiz oranları ve aylık ödemeleri ile bedelli askerlik kredisi çok popüler. İşte bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasından birkaç tanesi ve faiz oranları:

  • Fibabanka: Kredi miktarı bedelli askerlik için 15.000 TL olarak belirlenmiştir. Bankanın bu kredi için sunduğu faiz oranı %2,09’dur. Vade süresi 36 ay olarak açıklanmıştır. Yani aylık 637TL civarında bir ödeme ile bu kredi müşterilere sunuluyor.
  • Ziraat Bankası: Kredi bedelli askerliği karşılayacak şekilde 15.000 TL olarak sunulmuştur. Faiz oranı %1,67 olarak ilan edilmiştir. Vade süresi 48 ay ve aylık ödemesi 489 TL’dir.
  • Akbank: Kredi tutarı 15.000 TL’dir. Faiz oranı %2,07 ve vade süresi 48 ay olarak müşterilerin hizmetine sunulmuştur. Sonuç olarak aylık yaklaşık 538 TL kadar bir ödeme karşımıza çıkmaktadır.
  • QNB Finansbank: Bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasından Finansbank kredi tutarı bedelli askerliği karşılayacak şekilde 15.000 TL olarak krediyi sunmaktadır. Bankanın sunduğu faiz oranı %1,79’dur. Vade süresi 48 ay olup aylık ödemesi 503 TL civarında olmaktadır.
  • Garanti Bankası: 15.000 TL’lik kredi %2,09 faizle ve 48 ay vade ile müşterilere sunulmaktadır. Aylık ödemesi 540 TL olmaktadır.
  • TEB: Banka 15.000 TL’lik bedelli askerlik kredisini %2,09 faizle müşterilerine sunmaktadır. Bu kredi için vade süresi 48 ay, aylık ödeme miktarı 540 TL’dir.
  • Odeabank: 15.000 TL’lik bedelli askerlik kredisi %1,98 faizle ilan edilmiştir. Vade süresi banka tarafından 48 ay ve buna bağlı olarak aylık ödeme miktarı 528 TL olarak belirlenmiştir.
  • ING Bank: Bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasından ING Bank 15.000 TL’lik krediyi %1,74 faizle ve 48 ay vade ile müşterilerine sunmaktadır. Bu kredinin aylık ödemesi yaklaşık 498 TL olmaktadır.
  • İş Bankası: Banka 15.000 TL’lik krediyi %1,70 faizle, 48 ay vade ile bedelli askerlik yapmak isteyen müşterilerine sunmaktadır. Aylık ödeme 493 TL olarak karşımıza çıkmaktadır.
Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar
Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar

Bedelli Askerlik Yapmak İçin Gerekli Koşullar

Bedelli askerlik yasasından 25 yaşının üzerindeki erkekler faydalanabiliyor. Yani 1 Ocak 1994 tarihi dahil olmak üzere bu tarihten önce doğmuş olan bireyler bedelli askerlik yapabilecekler. Bu dönem için kararlaştırılan bedelli askerlik ücreti 15.000 TL’dir. Bedelli askerlikten gelecek geliri bütçelere ödenek olarak eklemekte Cumhurbaşkanı yetkili olacaktır. Ayrıca bedelli askerlik yapmaya karar veren ve ücretini yatıranların 21 gün temel askerlik eğitimi de almaları gerekmektedir. Yurt dışında yaşıyan T.C. vatandaşları için ise bedelli askerlik tutarı 2.000 Euro olarak açıklanmıştır. Yİne bu bireylerin de Savunma Bakanlığı tarafından verilecek uzaktan eğitim sürecini tamamlamaları gerekmektedir. Bu koşulları sağlayan ve bedelli askerlikten yararlanmak isteyen bireylerin düzenlemenin yürürlüğe girdiği tarihten itibaren 3 ay içerisinde yurt içi veya yurt dışındaki askerlik şubelerine başvurması gerekmektedir.

Yukarıda söz edilen şartları ve koşulları sağlayan ve bedelli askerlik yapmayı düşünen ancak gereken ödeme tutarına sahip olmayan bireyler bedelli askerlik kredisi veren bankalar arasından kendilerine uygun olanı seçip bu hizmetten faydalanabilirler.

Bedelli Askerlik Kredisi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir