Anasayfa / Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar, Herhangi bir nedenden dolayı borçlarınızı ödeyememiş ve avukatlık ya da icralık olmuş olabilirsiniz. Böyle bir durumda bankalar veya avukatlar sizi sık sık borcunuz hakkında arıyor olabilir. Ancak yine de kredi kullanmak istiyorsanız avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar mevcuttur. Bazı borçlarını ödeyememiş olan müşteriler borçlarını ödemek için kredi çekmeyi düşünebilirler. Bankaların bu tarz müşteriler için borç kapatma kredisi adı altında sundukları hizmetleri mevcuttur.

Avukatlık İcralık Olmak Bankalar İle Çalışmaya Engel Midir?

Avukatlık ya da icralık olmak demek bankalarla çalışmayı bırakmak zorunda olmak demek değildir. Elbette avukatlık ya da icralık olmak hoş bir durum değildir ve bazen beklenmeyen durumlardan dolayı oluşabilir. Ancak bu talihsiz durumlar bankalarla çalışmaya engel değildir. Örneğin bir bankaya olan borcu kapatabilmek için bile başka bankalar ile görüşülebilir. Burada önemli olan nokta müşterinin sicilinin çok kötü olmaması ve kara listeye girmemiş olmasıdır. Sicili çok kötü olanların ve kara listeye girmiş olanların farklı yollar izlemesi gerekmektedir. Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar vardır ancak söz konusu borçların uzun süredir ihmal ediliyor olmaması gerekmektedir. Söz konusu olan borcun yapılandırılmasının çok fazla ertelenmesi ve banka ile birlikte çözüm süreci başlatılmaması müşterinin sicilini kötüleştirebilir ve kara listeye alınması ile sonuçlanabilir. Bir müşteri kara listeye alındığı zaman bu durum diğer bankalar tarafından da görülebilir ve diğer bankalarla çalışmak konusunda sıkıntılar yaşanabilir.

Avukatlık veya İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar arasında İş Bankası, Akbank, Aktif Bank, TEB, Garanti Bankası, Yapı Kredi, Vakıfbank, Ziraat Bankası bulunmaktadır. Bu bankalardan borçları ödemek için kredi çekilmek istendiğinde mutlaka şubeden müşteri temsilcileri aracılığıyla başvuru yapmak gerekmektedir. Müşteri temsilcisine durum izah edilmeli ve borç kapatma kredisi kullanmak istendiği söylenmelidir. Eğer böyle yapılmazsa kredi başvurusu ihtiyaç kredisi olarak değerlendirilebilir ve kredi onaylanmayabilir. Burada önemli olan daha önce de vurguladığımız gibi müşterinin sicilinin çok kötü olmaması ve kara listeye alınmamış olmasıdır. Borcunu ödemeye istekli müşterilere bankalar yardımcı olmaktadır.

Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar
Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar

Borç Kapatma Kredisi Kullanmanın Avantajı Nedir?

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar tarafından sunulan borç kapatma kredisi sayesinde farklı bankalara olan ev, araç veya ihtiyaç kredileri tek bir bankada toplanmış olur. Ödemesi geciken ve müşteriyi zorlayan borçlar bir nebze rahatlatılmış olur. Ayrıca bankalar tarafından çeşitli kampanyalar ile bu tarz kredilerin faizleri daha uygun hale getirilir. Yukarıda saydığımız bankalar müşterilerine bu hizmeti sunmaktadır. Farklı bir banka ile çalışmak isteyenler o bankanın müşteri hizmetleri ile konu hakkında görüşebilirler. Çoğu banka borcunu ödemeye istekli müşterilerine yardımcı olacaktır.

Kara Listede Olanlar Ne Yapmalı?

Avukatlık icralık olanlara kredi veren bankalar konusunda bahsettiğimiz gibi bir müşteri kara listeye girmişse bankalardan kredi kullanması oldukça zorlaşır. Ancak burada kara liste durumunun ne kadar süredir devam ettiği de önemlidir. Normalde bankaların listeleri 5 yılda bir güncellenmektedir. Eğer borçlarınızı kapattıysanız ve bu durumun üzerinden uzun bir süre geçmişse büyük ihtimalle bir sıkıntı çıkmayacaktır. Problem oluşursa bankanızdan kredi durumunuzun güncellenmesini talep edebilirsiniz. Ancak eğer kara listeye yeni girmişseniz yapmanız gereken ilk şey mevcut borçlarınızı yapılandırmak ve ödemektir. Kara listedeki müşterilerin bankalardan kredi kullanması pek mümkün değildir. Bu durumda yapılması gereken şey mevcut borçların yapılandırılarak düzenli bir şekilde ödenmesi ve sicil durumunun yavaş yavaş düzeltilmesidir.

Avukatlık İcralık Olanlara Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir