Anasayfa / Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar, Araba satın almak isteyenler ödemeleri gereken peşinatı düşünüyor olabilirler. Normalde araba kredileri araba fiyatının %70 kadarını karşılar ve müşteriden %30 peşinat talep edilir. Ancak arabanın tamamına kredi veren bankalar da vardır. Geçmişte sadece senet işlemleri ile bazı firmalardan peşinatsız araç kredisi edinmek mümkünken günümüzde bankalar da bazı kampanyalarıyla bunu mümkün kılmaktadır.

Peşinatsız Araç Kredisi Almak İçin Gerekli Olan Şart ve Koşullar

Arabanın tamamına kredi veren bankalar, diğer kredi çeşitlerinde olduğu gibi bu hizmeti sunmak için müşteriden bazı şart ve koşulları yerine getirmesini bekler. Bu şartlardan en başta gelen ve en önemli olan müşterinin kredi notunun yüksek olmasıdır. Kredi notu krediyi almak isteyen müşterinin belli başlı bazı faktörlerden etkilenen kredi risk faktörüdür. Sicilin temiz olması, müşterinin düzenli ve belgelenebilir bir geliri olması, geçmişte aldığı kredileri düzenli ve zamanında ödemiş olması, hali hazırda başka bir borç ödemiyor olması kredi notunu yükselten etmenlerdir. Bunun dışında arabanın tamamına kredi veren bankalar, müşteri aracı satın aldıktan sonra söz konusu aracı ipotek altına alır. Bankalardan bazıları duruma göre müşteriden bir kefil göstermesini de talep edebilir. Kredi başvurusunu yapmak için nüfus cüzdanı veya sürücü belgesi, gelir durumunu gösteren resmî belge ve eğer araç ikinci el ise satıcıya ait motorlu araç tescil ve trafik belgesi talep edilir. Kredi notu yüksek, sabit bir geliri olan ve sicili temiz banka müşterileri kolaylıkla peşinatsız araç kredisi tekliflerinden faydalanabilir.

Hangi Bankalar Peşinatsız Araç Kredisi Veriyor?

Bankaların birçoğu peşinatsız araç kredisi hizmetini müşterilerine sunmaktadır. Bazı bankalar peşinat için gerekli olan kısmı müşterilerine ihtiyaç kredisi olarak çıkarta da biliyor. Sonuç olarak arabanın tamamına kredi veren bankalar İş Bankası, Ziraat Bankası, Ziraat Katılım Bankası, Akbank, Garanti Bankası, TEB, ING Bank, Kuveyt Türk, Finansbank, Denizbank, Vakıfbank ve Halkbank bankalarıdır.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar
Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar

Ziraat Bankası Peşinatsız Araç Kredisi

Ziraat Bankası ve Ziraat Katılın Bankası peşinatsız araç kredisi vermektedir. Bu kredi için vade süresi 48 ay kadardır. Banka tarafından aracın en fazla 5 yaşında olması şartı konulmuştur. Araç rehini banka tarafından teminat olarak kabul edilir ve gerekli görürse ek teminat isteyebilir. Kredi başvurusunu şubeden, online sistemlerden veya telefondan yapabilirsiniz.

Vakıfbank Peşinatsız Araç Kredisi

Vakıfbank da 48 aya kadar vadeli peşinatsız araç kredisi veren bankalar arasında. Banka araç rehinin teminat olarak kabul edebilir. Kredi başvurusu şubeden ya da internetten yapılabiliyor.

Halkbank Peşinatsız Araç Kredisi

Halkbank müşterisi olsun ya da olmasın herkese gerekli belgeleri ve şartları sağladığı müddetçe peşinatsız araç kredisi veriyor. Ödeme seçenekleri ve vadeler konusunda banka müşteri temsilcileri ile irtibata geçebilirsiniz

Denizbank Peşinatsız Araç Kredisi

Denizbank’ın araç kredisi kampanyası kapsamında hayat sigortası ve kasko hizmetlerini de alırsanız kredi ödemesini 3 ay kadar erteleyebiliyorsunuz. Bankanın normalde peşinatsız araç kredisi kampanyası bulunmamaktadır. Bu yüzden konu hakkında şubeye bizzat gidip müşteri temsilcilerinden yardım almanızda fayda var.

Garanti Bankası Peşinatsız Araç Kredisi

Arabanın tamamına kredi veren bankalar arasında Garanti Bankası’nın farklı modeller için peşinatsız araç kredisi kampanyaları bulunmaktadır. Krediye 48 ay kadar vade verebilen bankanın hizmetlerinden yararlanmak için müşteri temsilcileriyle irtibata geçebilirsiniz.

İş Bankası Peşinatsız Araç Kredisi

48 aya kadar kredi ödeme vadesi sunan İş Bankası da arabanın tamamına kredi veren bankalar arasında. Sıfır ya da ikinci el araçlar için kullanılabilecek kredi hakkında başvuru ve ayrıntılı bilgi için şube ya da bankanın internet sitesinden faydalanmak mümkün.

Arabanın Tamamına Kredi Veren Bankalar sayfası tarihinde numarası ile oluşturulmuştur.

Hakkında admin

İlginizi Çekebilir

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?

Çocuk Parası Ne Kadar Verilir ve Nasıl Başvurulur?, Nüfus artışı, gelişmekte olan ülkelerin son zamanlarda …

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir